Naprawa starej KLIPSOWNICY-Przekaźnik

Zapytaj o zamiennik trudno dostępnych lub nieprodukowanych już elementów elektronicznych
johnbeer93
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pt 06 gru 2013, 16:30

Naprawa starej KLIPSOWNICY-Przekaźnik

Postautor: johnbeer93 » pt 06 gru 2013, 17:04

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum i totalnym laikiem i amatorem elektroniki. Znam jakieś drobne podstawy elektryki.

Pozdrawiam i dzień dobry;D

Postanowiłem uruchomić w celu sprzedaży starą klipsownicę. Jak by ktoś nie wiedział służy ona do pakowania ziemniaków w workowy rękaw.Jej zadaniem jest zaciśnięcie dwóch klipsów (koniec jednego i początek drugiego) pomiędzy którymi nóż przecina worek(rękaw) . Dzisiaj uruchomiłem ją pierwszy raz od 10 lat! a nie stała w za dobrych warunkach.

A więc montaż nowej wtyczki czyszczenie i pierwsza próba. nie chce zaskoczyć włącznik ale na wstecznym biegu klipsuje-tnie. Zapowiadało się dobrze więc chciałem sprawdzić czy do włącznika dochodzi prąd kilka prób, wciśnięć-wiadomo. Był trudny dostęp. Ale na tym koniec bo nagle usłyszałem wybuch i poczułem smród.Uśmiech zszedł z twarzy a ja z maszyny wyciągnąłem obudowe przekaźnika. Nie jest to maszyna nowa a ni z tego wieku.Może wilgoć zrobiła swoje.chce ją naprawić.

Moje pytanie: co mogę zrobić? czy da się założyć jakiś zamiennik?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Zamienniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron