TDA7056/N2A

Identyfikacja elementów na podstawie zdjęć i symboli, miejsca w układzie.
wojsko_ladowe
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 02 lut 2010, 21:38

TDA7056/N2A

Postautor: wojsko_ladowe » wt 02 lut 2010, 21:44

Witam.
Czy w oznaczeniu układu scalonego TDA7056/N2A nie zaszła pomyłka w nazwie samego układu. Nigdzie nie mogę znaleźć noty katalogowej układu. Jeżeli coś wiecie to piszcie.
Pozdrawiam.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

...TDA7056...

Postautor: PI » śr 03 lut 2010, 1:04

...Witam; na czym miałaby polegac pomyłka....Philips Semiconductors jest szczególna firmą, która wprowadzała do swoich wyrobów doddatkowe oznaczenia, które praktycznie zależały tylko od pory roku, nastroju konstruktorów lub ich poczucia humoru.....Philips jest pod tym wzgledem firma niepowtarzalną... wystarczy sledzić ich katalogi elementów "discontinued", "obsolet" ...itd....jest to temat na dłuzsze opowiadanie.....
....nie sadze, aby podstawowy model TDA7056 róznił sie w istotny sposób od szeregu innych takich scalaków z jakimis "egzotycznymi" dodatkowymi oznaczeniami....
...oczywiście w tym, co pisze, jestem wyraźnie złosliwy, bo do tego skłania mnie własnie specyficzna polityka znakowania wyrobów tej firmy....(btw.... słynny i powszechnie stosowany TDA8362 - miał nieskończona ilośc wersji, ale wszystkie 'wyzsze" były w zasadzie kompatybilne z poprzednimi). Problem generalnie polega na tym, że Philips nigdy nie zamieszczał - nie upowszechniał publicznie - rzetelnej informacji, na czym polegaja te kolejne wersje. Myslę, że to się tyczy tego - w sumie dość mało skomplikowanego układu wzmacniacza mostkowego.....czyli - jeżeli wstawimy w miejsce jakieś wersji podstawowej kolejną, oznaczoną dodatkowymi "kultowymi" symbolami, to raczej nic sie nie stanie.
Poza tym układ jest tak popularny, że jego dane i ewentualne wersje ewaluacyjne mozna bez żadnego problemu znaleźć choćby tu, w wyszukiwarce Elenoty....
ufff....ale się nagadałem...
PI


Wróć do „Identyfikacja elementów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości