BY824 - co to za element

Identyfikacja elementów na podstawie zdjęć i symboli, miejsca w układzie.
szel
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 05 lip 2005, 14:05

BY824 - co to za element

Postautor: szel » wt 05 lip 2005, 14:07

Był w sterowniku silnika od pralki element BY824. Obudowa TO220. Co to za element? Prawdopodobnie to triak ale może też być jakiś tranzystor?

PI

BY824

Postautor: PI » śr 06 lip 2005, 0:32

Witam; z tego, co udało sie znaleźć i co wynika z oznaczenia jest to dioda, (być może podwójna) produkowana prawdopodobnie przez Bradley Semiconductor Corporation. Wyszukiwarki na temat tej firmy nie podaja nic istotnego, niestety. Mam wrażenie, że nie chodzi tu o "Allen-Bradley", jest to wielki koncern i zajmuje się problematyka automatyki przemysłowej w szerokim znaczeniu, w tym napędami.
PI

Gość

Postautor: Gość » pt 08 lip 2005, 0:16

Według oznaczenia wskazywałoby to na diodę. Informację o będącym tam takim symbolu elementu mam z drugiej ręki, ponieważ w sterowniku już został zamontowany inny element, który też uległ uszkodzeniu a symbol na nim jest nieczytelny. Teoretycznie powinien tam być triak. Myślę, że ktoś odczytał błędnie nazwę lub jest to tylko jej część. Czy komuś z symbolem BY824 kojarzy się jakiś symbol triaka (podobne litery lub cyfry w nazwie) ?

Gość

Postautor: Gość » pt 08 lip 2005, 19:34

Po ponownym kontakcie z gościem okazało się, że był tam triak BT824 lub BTB24 (ósemka słabo czytelna). Więc teraz potrzebuję parametry tego elementu lub jego notę katalogową.

PI

BTB24

Postautor: PI » pt 08 lip 2005, 21:11

Witam; rzeczywiście, BTB24 to triak 25A, na różne napięcia, zależnie od dodatkowych oznaczeń. Produkowany głównie przez ST Microelectronics, czyli www.st.com i tam powinny byc jego dane.
PI

PI

BTB24

Postautor: PI » pt 08 lip 2005, 21:17

Aha, melduję, że załadowałem dane BTB24 do UPLOAD'u Elenoty.


Wróć do „Identyfikacja elementów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 50 gości

cron