K190KT2 - (made in USSR)dokumentacja poszukiwana

Identyfikacja elementów na podstawie zdjęć i symboli, miejsca w układzie.
diodus
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: czw 17 lis 2005, 19:52
Lokalizacja: Wrocek
Kontaktowanie:

K190KT2 - (made in USSR)dokumentacja poszukiwana

Postautor: diodus » pn 09 sty 2006, 0:33

Z tego co mi się udało znaleźć, jest to jakiś poczwórny przełącznik sygnału. Moze ktoś ma coś więcej?

Awatar użytkownika
andriusza
Piszący użytkownik 3
Piszący użytkownik 3
Posty: 60
Rejestracja: sob 19 lis 2005, 15:12

Postautor: andriusza » pn 09 sty 2006, 9:39

Dysponuję wszystkimi ruskimi Radiami od 1970 roku do prawie współczesnych (2002 ostatnie pełen rocznik plus szczątkowe tematy ze współczesnych). Gdybys wiedział w jaki numerze szukać to by ci chetnie pomógł. Albo w czym to może pracuje, to po schematach urządzeń bym doszedł.
Szukając w necie znalazłem, że jego odpowiednikiem jest ML160.
Podaję źródło, gdzie to znalazłem:
http://web.quick.cz/i2c/tadata/analog/analogs.html

diodus
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: czw 17 lis 2005, 19:52
Lokalizacja: Wrocek
Kontaktowanie:

Postautor: diodus » pn 09 sty 2006, 22:49

K190KT2 4-канальный аналоговый коммутатор. Tak to brzmi. Wiem o tym ML160, ale tego też nie ma skąd ściągnąć. Z tego co mi się obiło o uszy , to podobno toto siedzi w jakiś oscyloskopach. Jak chce Ci się przerzucać makulaturę - to z góry dzieki ;). Nawiasem mówiąc, to opis mi pasuje teoretycznie do 4066. Możliwe ze to jakieś klucze CMOS.

Awatar użytkownika
andriusza
Piszący użytkownik 3
Piszący użytkownik 3
Posty: 60
Rejestracja: sob 19 lis 2005, 15:12

Postautor: andriusza » śr 11 sty 2006, 11:26

Nie bardzo mi się chce przerzucać "makulaturę", bo to są skany w komputerze i jest to dosyć kłopotliwe. Dlatego jakbyś wiedział gdzie jest o tym mowa, to byłoby mi łatwiej coś znaleźć. Gdyby odpowiednikem był 4066 to by go wskazali (nawet z adnotacją o innej kolejności wyprowadzeń).

grzesiekw12
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pn 15 sty 2007, 20:40

Postautor: grzesiekw12 » pn 15 sty 2007, 20:48

Układ ten na pewno występuje w oscyloskopie C1-112 (produkcji CCCP).
Jest to oscyloskop zintegrowany z multimetrem.

roman21
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 11:37

Postautor: roman21 » śr 24 sty 2007, 12:28

Jak diodus podał to jest to 4 kanałowy ANALOGOWY przełącznik,4066 to typowa cyfrówka.

Em
Raczkujący użytkownik 3
Raczkujący użytkownik 3
Posty: 18
Rejestracja: czw 22 wrz 2005, 22:02
Lokalizacja: Łódź

Przełącznik "analogowy"

Postautor: Em » śr 24 sty 2007, 19:40

Warto zauważyć, że każdy przałącznik, może przyjąć dwa stany: włączony lub wyłączony. Stany pośrednie dyskwalifikują urządzenie. Jest to właściwość, która wyraźnie świadczy o tym, iż mamy do czynienia z elamentem CYFROWYM ! A może pomierzyć napięcia w układzie i zastosować (uwzględniając kolejność wyprowadzeń) 4066 ?

diodus
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: czw 17 lis 2005, 19:52
Lokalizacja: Wrocek
Kontaktowanie:

Postautor: diodus » pt 26 sty 2007, 0:35

Jeśli już ta sprawa znów ruszyła, to dla ścisłosci powiem, iż posiadam takowe scalaki luzem. Bardziej się rozglądam nad możliwym zastosowaniem a nie podmianą w ramach jakiejś naprawy.
Natomiast co do cyfrowy/analogowy przełącznik, to sprawy nie mozna zamknąć stwierdzeniem, że jak przyjmuje 2 stany to cyfrowy. To kwestia sterowania owym kluczem - jakim stanem/poziomem. Może to być np. standard TTL, a może na 0 i 12V... Jakby dalej iść tym tropem, to diodowy przełącznik(polaryzujemy diodę zaporowo - stosowane czasem w głowicach w.cz itp.) też by trzeba było nazwać cyfrowym.
Co do tego układu, to sadzę iż jest to prawdopodobnie coś zbliżonego funkcjonalnie do 4066. Czyli sterujemy stanem logicznym wyłącznik, który może przenosić sygnały analogowe. Tu się nie ma o co spierać i robic burzy w szklance wody. Mnie interesują parametry i wyprowadzenia. A skoro ponoć jest on w jakimś oscyloskopie, to może jakaś życzliwa duszyczka wyśle mi po prostu kawałek schematu albo linka.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

K190 itd

Postautor: PI » sob 27 sty 2007, 0:34

Witam; cała ta dyskusja zmierza w dziwnym kierunku. Oczywiście, ogromna ilość rosyjskich układów scalonych była ścisłymi odpowiednikami produktów zachodnich. Nie trzeba tłumaczyc, dlaczego nie stosowali miedzynarodowych oznaczen (zreszta nie tylko oni!!!). Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kase!!! Jest tez wielce prawdopodobne, że jest to odpowiednik 4066, lub co sie IM zdarzało, tzw. analog,czyli odpowiednik funkcjonalny ( bez zgodności pin).
Dyskusja typu analogowy - cyfrowy, stany takie, siakie tez jest bez sensu. Ten układ (4066 i ewentualne analogi) są ścisle zdefiniowane, dokładne dane można znaleźć wszędzie i w ten sposób uniknąć akademickiego sporu. Cały czas oczywiście mam na mysli 4066, bo na niego pada główne podejrzenie. :D
Poza tym pozdrawiam, PI
(z okazji mojego 100 postu, jednego z najbardziej bzdurnych, jaki napisałem, w tym także tych, które pod ta samą ksywą pisywałem jako GOŚĆ tu na tym moim ulubionym Forum).
Ostatnio zmieniony sob 27 sty 2007, 0:59 przez PI, łącznie zmieniany 1 raz.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Re: K190 itd

Postautor: PI » sob 27 sty 2007, 0:56

Err
Andy!!!!! Czasem cos mi nie wyjdzie, dlaczego nie moge usunąć głupiego postu??? :(
Pozdrawiam,PI


Wróć do „Identyfikacja elementów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 23 gości