Co to za elementy???

Identyfikacja elementów na podstawie zdjęć i symboli, miejsca w układzie.
gawrix
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 4:37

Co to za elementy???

Postautor: gawrix » ndz 26 maja 2013, 12:10

Cześć proszę o pomoc w identyfikacji elementów bo jestem totalnie lewy z elektroniki??? Zdjęcia są różne ale dwa pierwsze elementy są identyczne a drugie różne.
Załączniki
foto 1.jpg
fotka
DSC_0400.jpg
foto 2

rallus
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 133
Rejestracja: ndz 10 paź 2004, 19:52
Lokalizacja: Knurów

Re: Co to za elementy???

Postautor: rallus » ndz 26 maja 2013, 16:39

Na moje oko na drugim zdjęciu jest "spalony" rezystor pozbawiony lakieru.
Na pierwszym jest zdrowy rezystor.

gawrix
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 4:37

Re: Co to za elementy???

Postautor: gawrix » czw 30 maja 2013, 21:58

wy lutowałem elementy z drugiego zdjęcia i pomierzyłem tylko nie wiem czy dobrze i tak:

element w głębi ma takie parametry : 200 ohm i 0,3 mV
element na pierwszym planie : 24 ohm i też 0,3mV

lustful-rat
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 19:10

Re: Co to za elementy???

Postautor: lustful-rat » pt 31 maja 2013, 0:00

Po pierwsze: lepiej zmierz dobre elementy, a nie te spalone.
Po drugie: po co mierzysz napięcie? Ten element z kolorowymi paskami to rezystor, jemu mierzy się tylko rezystancję, napięcia to on żadnego nie wytwarza. Zgodnie z paskami na nim to może być albo 2,02MOhm z tolerancją 0,5% (ale to trochę dziwna wartość, nie ma jej w szeregu) albo 542Ohm z tolerancją 2%, wylutuj ten dobry i sprawdź.
Po trzecie: ten niebieski mniejszy element wygląda mi raczej na jakąś diodę lub ewentualnie kondensator, jeśli to zwykła dioda to masz na mierniku coś takiego jak test diody, w jedną stronę powinien Ci miernik pokazać coś koło 0,7V, w drugą nieskończoność.
Po czwarte: byłoby nam łatwiej gdybyś zdradził co to za tajemnicze urządzenie i w jakim jego miejscu te elementy się znajdują.

gawrix
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 4:37

Re: Co to za elementy???

Postautor: gawrix » pt 31 maja 2013, 4:24

To urządzenie to Przepływomierz powietrza do Citroena C5 (a raczej zamiennik, w orginale w miejscu tych elementów są trzy szklane płytki) zdjęcie nr. 2 przedstawia to co mam w swoim zamienniku a na fotce 1 jest czyjaś przepływka.

lustful-rat
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 19:10

Re: Co to za elementy???

Postautor: lustful-rat » pt 31 maja 2013, 23:15

Ok, teraz wszystko jasne, gdybyś chciał wiedzieć jak działa Twój przepływomierz to tutaj krótki artykuł ze schematami:

http://warsztaty.samochodowka.internetd ... zeplyw.htm

Ten szary element będzie służył za rezystor grzejny (po prostu grzałkę), ten niebieski to w takim razie jakiś termistor, albo po prostu też rezystor tylko może jakiś specjalny, o dużym współczynniku temperaturowym żeby lepiej reagował na zmiany temperatury - on jest moim zdaniem odpowiedzialny za pomiar. Ten szary to chyba jednak nie jest spalony, on może być tak specjalnie wykonany - bez emalii.
A czy Twój problem jest taki, że ten przepływomierz nie działa?

gawrix
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 4:37

Re: Co to za elementy???

Postautor: gawrix » śr 05 cze 2013, 16:51

Zaczął wywalać błędy. Prze lutowałem oba elementy do starego uszkodzonego oryginału i narazie wszystko śmiga. Chciałem sie mniej więcej dowiedzieć co to za elementy i nie wydawać 200zł za nowy zamiennik.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi


Wróć do „Identyfikacja elementów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron