Problem z tv Funai

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
Tomi3108
Piszący użytkownik 3
Piszący użytkownik 3
Posty: 68
Rejestracja: śr 02 mar 2005, 13:34

Problem z tv Funai

Postautor: Tomi3108 » czw 28 lip 2005, 19:38

Witam! Problem polega na tym że, świeci czuwanie a telewizor niechce sie włączyć co mogło paść 8) 8)

PI

co padło???

Postautor: PI » czw 28 lip 2005, 22:52

Witam; krew mnie zalewa, jak czytam tak postawione pytania. Ludzie, włóżmy na początek coś od siebie, a zadając pytanie podajmy typ sprzętu w miare dokładnie i to, cośmy juz sami ustalili.
Sprawdzamy pilota, czy jest napewno OK; próbujemy odpalić z klawiatury lokalnej - nic;
TV jest w stnd-by - mierzymy napięcia po wtórnej stronie zasilacza; powinny być wszystkie, jeżeli nie ma tam dodatkowych elementów załączanych przez uC;
sprawdzamy napięcie na uC - powinno być tam zawsze, na ogół 5V.
szukamy, z którego pinu uC nastepuje start i jak jest realizowany ( jest sporo róznych rozwiązań, z użyciem przekaźnika włącznie)
sprawdzamy reakcję tego pinu na sygnał z pilota lub klawiatury lokalnej (TV mozna przecież odpalac z klawiatury lokalnej)
wyciagamy stąd odpowiednie wnioski (zależą od układu TV!!!)
Nic nam nie wyszło - zadajemy pytanie, opisując co już sprawdzilismy, co jest, czego nie ma, pilot jest oczywiście OK i wszystkie dane o sprzęcie do tego dołączamy. No i już - ktoś się zlituje i podpowie.
Może ja. PI

ca

funaj

Postautor: ca » śr 03 sie 2005, 23:44

Nie chcę być wścipski ale zacznij od czegoś prostszego-dawniej były takie telewizory jak Ametyst Neptun itp

PI

Postautor: PI » czw 04 sie 2005, 1:38

Witam; napraw TV uczyłem sie na takich odbiornikach jak Belweder. Rubin102, Rubens, Duerer (przez u um laut!!!),potem był POSTĘP, uczyłem sie i uczyłem, czytałem literaturę, czytałem schematy, studiowałem i ciągle się uczyłem, pzreczytałem tony literatury i ciągle się uczę i ćwiczę, dopóki mnie ten Niemiec Alzheimer nie pochowa narzędzi i nie będę wiedział, gdzie one są; a jak coś wiem, to opowiadam młodszym; prawie na każde pytanie można odpowiedzieć, byle było z sensem. Intencji "ca", szczerze mówiąc, nie rozumiem.

xxx

Postautor: xxx » pn 22 sie 2005, 18:10

a ja w ciemno uderze
wymiana 1u w zasilaczu pewnie usunie usterke......
....ale moge sie mylic
pozdrawiam

PI

Funai

Postautor: PI » pn 22 sie 2005, 22:08

Witam; no tak, w telewizorach serii Funai2000Mkxxx tradycyjnie trzeba było wymieniać elektrolity w zasilaczu no i koniecznie 2,2nF/2000V po pierwotnej stronie zasilacza, bo sie po prostu notorycznie "rozłaził".
Dlatego pytałem o typ OTV.
PI

Gość

Postautor: Gość » śr 24 sie 2005, 23:52

Podaj jaki to Funai czy na STR?


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 22 gości

cron