zwarcie...wzmacniacz

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
AMDBART
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: sob 06 sie 2005, 8:29
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontaktowanie:

zwarcie...wzmacniacz

Postautor: AMDBART » sob 06 sie 2005, 8:40

mam taki problem gdy podłączyłem go do aku nie działał a gdy dałem większe kabelki do wzmacniacza to było spięcie na układzie na "+" i wypalilo tą tasme w związku z tym mam pytanie cze da si eto naprawić???
zaznaczam że jestem początkujący wiec prosze nei pisać wscipskich komentarzy!!! :oops:

WZMACNIACZ SAMOCHODOWY
NIEMIECKIEJ FIRMY VK
O MOCY 300 WATT
NA TRANZYSTORACH MOSFET

SPECYFIKACJA TECHNICZNA :
NAPIĘCIE ZASILANIA : 12V (11-14V)
CZUŁOŚĆ WEJŚCIOWA od 250mV do 2V
SYGNAŁ POZIOMU SZUMÓW: WIĘCEJ NIŻ 70 dB
WBUDOWANY, AUTOMATYCZNY SYSTEM ZABEZPIECZAJĄCY PRZED KRÓTKIM SPIĘCIEM.
WBUDOWANY AUTOMATYCZNY SYSTEM OCHRONY PRZED PRZEGRZANIEM
WBUDOWANY AUTOMATYCZNY SYSTEM OCHRONY PRZED PRZECIĄŻENIEM Z DIODĄ LED KTÓRA SYGNALIZUJE PRZECIĄŻENIE



Samochodowy wzmacniacz typu Mos-Fet

Dane Techniczne
Moc Max. 4ohm : 2 x 150
Impedancja : 2, 4, 8 ohm
Zakres częstot. : 20 - 30 000 Hz
Rozmiar : 213 x 130 x 48 mm
Funkcje


- Układ zabezpieczający z diodą ostrzegawczą

PI

wzmak

Postautor: PI » ndz 07 sie 2005, 0:53

Witam; na 99% poleciały tranzystory przetwornicy; trzeba je sprawdzić i ewent. wymienić na nowe. Spotykałem sie z takimi "bajerami" pod klienta, że napisano wzmacniacz MOS-FET, co jak sie okazywało, dotyczyło tylko własnie przetwornicy napięcia. Jak się gra zbyt ostro, często nie wytrzymują własnie te tranzystory i od tego trzeba zacząć.
Upalenie sie ściezki może własnie o tym świadczyć, trzeba ją poprostu zastąpić odcinkiem odpowiedniego przewodu. Zaleznie od konstrukcji w takim wzmaku jest jedna lub dwie przetwornice ( na każdy kanał), najlepiej wymienić wszystkie MOSFET'y, nie jest to duży wydatek.
PI


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron