Wzmacniacz problem

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
damian86
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: wt 11 paź 2005, 18:14
Lokalizacja: .: PolAnD :.
Kontaktowanie:

Wzmacniacz problem

Postautor: damian86 » wt 11 paź 2005, 18:25

Witam znalazłem te i forum i jestem zadowolony:) Nie wiem czy napisałem w dobrym dziale,ale ten wzmacniacz nie daje mi spokoju:/

Jezeli ktos jest w stanie pomoc mi to bardzo dziękuje za wszelką pomoc z waszej strony! jest to dla mnie bardzo wazne:)

Posiadam ten o to wzmacniacz DUAL CV 1600

Obrazek

Moj problem wyglada nastepujaca,gdy urchamiam wzmacniacz odrazu pali mi rezystory 75ohm:(( wymieniałem je juz kilka krotnie i dalej to samo.Wymieniłem rowniez tranzystory sterujace i dalej dzieje sie to samo:( Chciałbym dodac ,ze tranzystory koncowe są odlutowane 2N3055 oraz 2N2955 poniewaz gdy byly przylutowane to zostaly uszkodzone na dzien dobry:/ Sa dwie plytki koncowe (prawy oraz lewy kanał) na obie napiecie przychodzi 35V (nap. symetryczne) siedze nad tym przez wiekszosc czasu sprawdzałem wszystkie elementy zaczynajac od rezystorow konczac na diodach.i dalej to sam się dzieje:(( Co Moze byc:( ma ktos moze schemat do tego modelu??

A TUtaj wrzucam wam fotke jeden z koncowek (moze ktos mial juz z tem do czynienia)
:arrow: Wrzuciłem ten rysunek jako załącznik o mniejszych rozmiarach o połowę, Admin
Załączniki
100_0023.jpg
(76.37 KiB) Pobrany 1333 razy

PI

Postautor: PI » wt 11 paź 2005, 20:24

Witam; chętnie pomoge, ale prosze o dokładne i ostre zdjecia, także od strony mozaiki. Jakie oznaczenie na płytce maja te palące się rezystory?
Aby nasz drogi Admin nie miał problemu ze zdjęciami, proponuje je od razu po wykonaniu przeformatowac np. na 15x10 z rozdzielczością najlepiej 300dpi.Zapis do *.jpg z minimalną kompresją czyli z najlepszą jakością. Do takiej podstawowej obróbki mozna użyć darmowego IrfanView lub czegos podobnego ( no chyba że sie potrafi korzystać z PhotoShopa!!!).Plytke do zdjęć proponuję oswietlać pod takim kątem, aby nie było blików (refleksów) od lampy błyskowej, to znacznie poprawia jakość zdjecia. Aha, prosze wyspecyfikować wszystkie tranzystory w jednym z kanałów tego wzmaka.
PI

damian86
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: wt 11 paź 2005, 18:14
Lokalizacja: .: PolAnD :.
Kontaktowanie:

Postautor: damian86 » wt 11 paź 2005, 21:15

Witam,zaraz biore sie za edycje fotek. A co do traznystorow to te dwa po lewej to BD139 oraz BD140 a te 4 na aluminowej blasce po srodku to 2x BD140 oraz 2X 139.

Chciałbym dodac ,ze ta para BD139 & 140 ktora jest po lewej stronie (obok spalonych rezystorow) sa zamiennikami NDSU07 oraz NDSU57 była to para sterujaca ,ale zostala uszkodzona.One sa 2A a te BD to 1,5A

Spalone rezystory to 57ohm, jeden jest u gory drugi nadole.To jakby taka para do jednego tranzystora idzie rezystor 100ohm i 57ohm i do drugiego tez 57oh i 100ohm.

Sterujace BD139/140 wymieniałem 2 razy i za kazdym ponownym uruchomieniem rezystorki ida z dymem:/
..: Rz3ziU :..


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 25 gości

cron