Tuner radiowy PHILIPS FT 561 problem ze strojeniem AM i FM

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
malos86
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: ndz 16 paź 2005, 12:28
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Tuner radiowy PHILIPS FT 561 problem ze strojeniem AM i FM

Postautor: malos86 » ndz 16 paź 2005, 12:40

Mam tuner PHILIPS FT 561.Kupilem go za grosze podłączyłem i grał przez parę godzin nawet bez anteny ,a teraz ma problemy ze strojeniem aby złapać jaką kolwiek stację muszę chodzić z anteną po pokoju a napis TUNED na wyświetlaczu i tak miga.Poza tym raz gra głośniej raz ciszej
może ktoś wie o co chodzi?? Zaglądałem do niego i okazało się że był w nim wymieniany tranzystor i rezystor w układzdzie zasilania może ktoś wlutował jakiś inny? Wiem ze jest to tranzystor NPN.W tunerze są układy LA3410 i LA 1267 moze to ich wina?Jeszcze jedno zaraz po włączeniu napis TUNED nie miga zaczyna migac dopiero po kilku sekundach.Zaobserwowałem że układ LA1267 robi sie bardzo gorący a jeśli uda mu się zestroić to momentalnie stygnie.CO mogę z tym zrobić.
Z GÓRY DZIĘKI ZA PORADY. :?

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » ndz 16 paź 2005, 13:18

Sprawdz napiecia. Jesli bylo grzebane w zasilaczu, moze plywaja albo sa tetnienia i robi sie cyrk. Zmierz "na zimno" i po chwili pracy.
Pozdr.


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 39 gości

cron