Loewe Profil 100Hz

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
jan jankowski
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: śr 25 sty 2006, 13:47

Loewe Profil 100Hz

Postautor: jan jankowski » śr 25 sty 2006, 14:01

Mam problem!
Loewe Profil 100Hz.
Od czasu do czasu strzelał. Obraz był stabilny i pozostałe o,key. Po trzech tygodniach padł. Próba załącz -zaświeci się zielona dioda na 8sek.i wyłącza się Wysokie nie startuje. Mam schematy . Wymieniłem C351 100mikro bez zmian. Tranzystor w wysokim sprawny. Pozostałe też. Czekam na pomoc. Z góry dziękuję.

PI

Postautor: PI » czw 26 sty 2006, 3:33

Witam; przez te 8 sek. trzeba spróbować pomierzyc napiecia wychodzące z zasilacza, przede wszystkiem nap.systemowe. To, że nie "poleciał" tr HD nie znaczy, że jest wszystko tam ok. Jest bardzo mozliwe, że uszkodzony jest FBT, co przy dobrych zabezpieczeniach nie zawsze jest związane z uszkodzeniem tego tranzystora. Mozliwe zreszta, że w obwodzie zasilania FBT jest rezystor bezpiecznikowy i dlatego jest, jak jest. Poza tym, jeżeli coś "strzelało", to przebicie z FBT mogło spowodować inne uszkodzenia w układzie, czase dośc odległych elementów. Ale, wypada zacząć od pomiaru napięć i dalej próbowac "na zimno" - na podstawie wniosków o zachowaniu sie napięc z zasilacza głównego.
Aha, zdarza się, że tr HD jest tylko pozornie dobry, kiedy sprawdza sie go niskim napięciem, przy nap.systemowym wykazuje czasem zwarcie.
PI

PI

Postautor: PI » czw 26 sty 2006, 22:31

Witam; jeszcze jedno pytanie - jakie to jest chassis (typ)?
PI


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości