Brak koloru TV Philips po wymianie TDA8362

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
w185
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: pt 03 mar 2006, 12:23

Brak koloru TV Philips po wymianie TDA8362

Postautor: w185 » pt 03 mar 2006, 12:34

Wymieniłem układ 8362 ale teraz nie mam koloru. Nasycenie reaguje lecz przy pełnym kolory są ale bardzo blade, jakby ok 10 % nasycenia. Poradżcie!

Gość

Postautor: Gość » pt 03 mar 2006, 13:51

Czy indeksy na końcu nazwy zgadzają się. Jest dużo odmian tego scalaka i nie wszystkie są miedzy sobą zamienne. Na Elektrodzie ten temat był walcowany do bólu.

w185
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: pt 03 mar 2006, 12:23

Postautor: w185 » pt 03 mar 2006, 14:33

Witam. Właśnie nie mogłem dostać dokładnie tego samego typu. Poprzedni miał literkę I na końcu. Ten nie ma nic. Powymianie pierwszego układu miałem zawinięty w poziomie obraz. Wymieniłem drugi i obraz jest ok tylko ten blady kolor. Chyba będę musiał znależć dokładnie ten sam typ. Czy w tej sytuacji może to być jedynym powodem czy jeszcze gdzieś szukać. Dodaję , że po AV też nie ma koloru.

PI

Postautor: PI » pt 03 mar 2006, 23:54

Witam; nie jestem przekonany, że kolejna wymiana cos zmieni. Jeżeli OTV "chodzi" bez problemów, to wydaje mi się, że trzeba szukać gdzie indziej. Np.: czy napięcie regulacji nasycenia jest prawidłowe w całym zakresie; czy poziom sygnału sterującego z wyjśc RGB do płytki kineskopu jest prawidłowy? Może podczas wymiany coś dodatkowo sie stało - zwarcie, przerwa itp.
PI

w185
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: pt 03 mar 2006, 12:23

Philips

Postautor: w185 » sob 04 mar 2006, 12:05

Witam ponownie. Dzięki za podpowiedż. Nie mamy konkretnego schematu i dlatego proszę ewentualnie o podanie przybliżonych napięć RGB idących na płytkę kinola i napięcia sterowania nasycenia i na której nóżce 8362. Tak jak pisałem opieram się na wskazaniu paska nasycenia w menu. Wskazuje pełne lecz przy 100 % jest kolor ale bardzo blady. Pozdrawiam i dziękuję.

PI

Postautor: PI » ndz 05 mar 2006, 0:34

Witam; napięcie regulacji nasycenia doprowadzane jest do pinu 26 TDA8362 i zmienia się w zakresie od ok. 0 do ok. 2,4V. Pochodzi ono z uC odbiornika, ale z którego pinu, to zalezy od modelu. Prosze zatem podac typ OTV lub (i) typ chassis. Co do poziomów sygnałów RGB - właściwie tu potrzebny jest oscyloskop, pomiar napięc stałych jest niemiarodajny, ale napięcia wchodzące na płytke kineskopu (RGB, składowa stała) to z duzym przybliżeniem 1,8 - 3 V ( zalezy to od aktualnej tresci obrazu i ustawien jasności i kontrastu). To, o czym dotychczas napisałem nie wyczerpuje wszystkich mozliwości w odniesieniu do opisanych objawów.
PI

w185
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: pt 03 mar 2006, 12:23

Philips

Postautor: w185 » ndz 05 mar 2006, 14:30

Witam serdecznie i dzięki za info. Typ podam jutro dlatego, że TV jest u kolegi a ja jestem niejako pośrednikiem w rozwiązaniu problemu, chociaż troszkę łyknąłem elektroniki. Liczę zatem, że jutro się spotkamy po dokonaniu pomiarów wskazanych przez Ciebie. Dzięki narazie i do spotkania. Pozdrawiam, miłej niedzieli.


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 31 gości

cron