Uszkodzony monitor CTX pr700 (TRAFOPOWIELACZ)

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
Marekkiller62
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: czw 16 mar 2006, 14:22
Kontaktowanie:

Uszkodzony monitor CTX pr700 (TRAFOPOWIELACZ)

Postautor: Marekkiller62 » czw 16 mar 2006, 14:36

:cry: Witam
Mam monitor CTX PR700 17 cali uszkodzony, zmieżyłem wszystkie trazystory wylutowując je i wszystkie co były w pobliżu powielacza przykręcone do radiatora jeden duży c5411 i male jak FS3KM i(DD8 i pod nim taki tekst rc8h3) i jeszcze pod tym są jeszcze 3 kture po mojemu są dobre.
Mam transpowielacz LCE CF1285 z monitora CTx pr700.Po włączeniu zapala się dioda stanu czuwania na zielono i słychać udeżenie prądem na cewki rozmagnesowujące kineskop,lekki obołok jasnego koloru na bokach kineskopu i przekaźnik załączy się raz i po tym słychać syczenie i cisza.Po wypowiedzi pana na temat badania transpowielacza wylutowałem go i sprawdziłem opur między nogami gdzie są zamontowane w litere u i na kilku jest zwarcie lecz badając słuchawke wn a tymi wszystkimi końcówkami w kształcie litery (u) nic nie wskazuje miernik przełączony na 200M.Prosze o pomoc czy to morze być uszkodzony morze jakiś kondensator.( Marecki)
GG 3122754
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

damianek-lol
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: pt 21 lip 2006, 14:04
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: damianek-lol » pt 21 lip 2006, 15:32

Za bardzo ci niepomoge ale jak walnięty jest trafopowielacz, to poprostu wyżuć ten monitor na śmietnik!!! Taka moja skromna rada!!
Element zabezpieczony, elementem zabezpieczającym psuje się w pierwszej kolejności!!!

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » pt 21 lip 2006, 15:35

Moja skromna rada: jak naprawde nie masz nic do powiedzenia, to chociaz nie zasmiecaj. Dostales namiary na swoj tranzystorek i idz w pokoju. Najlepiej do ksiegarni po slownik jezyka polskiego, albo 1001 najlepszych dowcipow.


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron