opel vectra-naprawa

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
ruddock@vp.pl
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 20:01
Lokalizacja: polska
Kontaktowanie:

opel vectra-naprawa

Postautor: ruddock@vp.pl » czw 20 lip 2006, 20:15

jak naprawic abs w oplu vectra 1.8 16v ciagle pali sie kontrolka

rallus
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 133
Rejestracja: ndz 10 paź 2004, 19:52
Lokalizacja: Knurów

Postautor: rallus » czw 20 lip 2006, 22:12

Domyślam się, że po włączeniu zapłonu kontrolka zapala się i nie gaśnie. Jeżeli tak to proponowałbym zacząć od sprawdzenia bezpieczników. Potem można sprawdzić ciągłość obwodu i rezystancję każdego z czujników umieszczonych przy kołach. Jeśli kontrolka zapala się w czasie jazdy to można skontrolować szczelinę i stan tarcz sygnałowych , czy nie ma naklejonych opiłków metalowych na czołach czujników ( nie wiem jak to jest dokładnie wykonane w tym samochodzie, u mnie w Reno Scenic są to zębatki umieszczone na piastach ). U mnie rozłączyła się wtyczka na przewodzie z jednego z czujników. Praktycznie tyle można sprawdzić w warunkach domowych. Więcej informacji można uzyskać podłączjąc samochód do komputera diagnostycznego. Czasami niesprawność ABS-u może wynikać z niesprawnego układu hamulcowego np. zapiekanie tłoczków w cylinderkach i ciągłe hamowanie któregoś z kół. Po więcej informacji można się udać na elektroda.pl.


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 33 gości

cron