Sony TRV466ECCD - reset?

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
wn
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: wt 07 lis 2006, 13:47

Sony TRV466ECCD - reset?

Postautor: wn » wt 07 lis 2006, 14:05

Czy ktoś może mi pomóc? Moja kamera Sony TRV 46 E (5 lat już ma!) nie daje się sterować ręcznie.

Działa tylko pilot.

Kompletny 'paraliż' następował stopniowo. Początkowo nie działał tylko ręczny zoom - a teraz już nic nie da się sterować ręcznie. Chociaż pilotem na podczerwień mogę zrobić prawie wszystko.

Ostatnie 'tchnienie' wydała demonstrując mi swoją wersję 'Sony demo' na wyświetlaczu. Obecnie nawet menu nie można włączyć.

Czy to jakaś wada (np. z powodu wilgoci?) czy też np. wirus przesłany podczerwienią (sygnalizator 'laser link' świeci się w systemie pracy 'player'). Czy taka zewnętrzna ingerencja w sytem kamery jest możliwa?

Mam wrażenie że jakiś głęboki'reset' jest potrzebny ale nie wiem jak to zrobić. Odłączenie zasilacza, baterii i bateryjki (tej 'pastylki') nie pomagają.

Dzięki za ewentualną pomoc.

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » śr 08 lis 2006, 0:06

Sprawa moze nie rozbijac sie o reset, tylko o przelamany kabel od klawiatury... mozna sprobowac tam zajrzec, bo obawiam sie ze kolejne "umieranie" czesci klawiszy to sprawa zmeczenia materialu.
Pozdr.

63
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 14:02

Postautor: 63 » śr 08 lis 2006, 0:24

uszkodzone mogą być elektrolity smd, dosyć częsty przypadek jeśli kamera jest mało używana

wn
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: wt 07 lis 2006, 13:47

Postautor: wn » pt 10 lis 2006, 22:54

Przełamany kabel od klawiatury lub 'padnięte' kondensatory elektrolityczne, rzeczywiście mogą być przyczyną opisanych problemów. Jakoś o tym wcześniej nie pomyślałem. A kamera rzeczywiście długo leżała nie używana.

Jednak dostać się tam do środka jest dla mnie zbyt trudne. Zaniosę to do Serwisu i zobaczymy - wskazówki, które tu przeczytałem mogą pomóc.

Wielkie dzięki za podpowiedzi. Gdy już wszystko się wyjaśni w serwisie dam znać co to było. Dziękuję raz jeszcze.


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 35 gości

cron