Problem z 8mm kamera Samsung K70

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
mielinski
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: wt 04 sty 2005, 14:38
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Problem z 8mm kamera Samsung K70

Postautor: mielinski » śr 28 lut 2007, 21:28

Witam

Kamera dziala w porzadku, problem jest z obrazem. Nagrywa i odtwarza wszystko jakby pod "sniezyca". Praktycznie niewiele widac. Czy to koniecznie jest wina glowicy, jak to powiedzieli prawowitemu wlascicielowi kamery, czy moze to byc wina jakichs kondensatorow, co przypuszczam, ze jest mozliwe? Jak zwykle, prosze o pomoc PI :), choc kazde wypowiedzi mogace mi jakos pomoc sa mile widziane i beda przyjete z wdziecznoscia :).

Pozdrawiam
Radmor 5102-TE i Altus 110 - rozpływam się w tym przecudnym dźwięku :D:D:D

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

kamera

Postautor: PI » śr 28 lut 2007, 22:40

Witam; prosze mnie nie przeceniac, nie na wszystkim sie znam na tyle, aby udzielać znaczących porad. Po pierwsze - czy tasmy nagrane na tej kamerze a odtwarzane na innym sprzęcie równiez są zaszumione??? I odwrotnie - czy dobrze nagrane tasmy z innego sprzetu są na tym zaszumione przy odtwarzaniu??? Czy dysk wizyjny był czyszczony i czy przy okazji nie uszkodzono go??? Czy nie dokonywano jakichś regulacji mechanizmu prowadzenia tasmy??? To kilka wstepnych pytań. Pewnych odpowiedzi można sie spodziewać po próbach nagrywanie - odtwarzanie i sprawdzeniu tego na innym, sprawnym sprzęcie. Ale zapraszam do dyskusji innych kolegów, bo kamwidy to nie jest moja mocna strona.
PI

mielinski
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: wt 04 sty 2005, 14:38
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: mielinski » sob 03 mar 2007, 22:39

Witam

Przepraszam, ze dopiero dzis pisze, ale strasznie malo czasu cos mam... Kamere naprawial juz jakis magik z pseudoserwisu, wiec Bog jeden wie, co on z nia mogl porobic... W kazdym badz razie wlasciciel pozyczyl ta kamerke komus, a po jej odebraniu z powrotem dzialala juz tak jak dziala. Teraz mam ja rozlozona dosc dokladnie i nie moge doszukac sie zadnych organow regulacji poza rolkami napinajacymi tasme. Nie ma nigdzie regulacji obrotow silniczka, nic. Jakas serwisowka by sie przydala. Aha, nie mam innej podobnej kamerki, wiec ciezko mi sprawdzic, czy dana tasma bylaby odtwarzana normalnie, ale z obserwacji mam wrazenie, ze ta kamera nagrywa dobrze, ma tylko problem z odtwarzaniem, bo jak cos nagram, to obraz jest taki sam, jak na tasmie wczesniej dzialajacej normalnie.

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz, proszac o nastepne ;).
Radmor 5102-TE i Altus 110 - rozpływam się w tym przecudnym dźwięku :D:D:D

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

kamera....

Postautor: PI » ndz 04 mar 2007, 1:03

Witam; no cóż, ten sposób, o którym pisałem mógłby wyjasnic podstawowe wątpliwości. Odradzam kręcenie wszelkimi "kręciołkami" w sprzęcie i dotyczy to wszelkich urzadzeń - jeżeli nie ma po temu wyraźnych wskazań. Oczywiście, najlepsza metodą jest pomiar oscyloskopowy sygnału odtwarzanego z tasmy w odpowiednich punktach układu (oczywiscie z uzyciem prawidłowo nagranej tasmy), jeżeli dysponuje sie instr.serwisowa lub chocby schematem. Jednak proces odczytu tasmy wiedeo, szczególnie w systemach video8 i hi8 jest procesem dosć złożonym i jego jakość zalezy od wielu czynników, w tym np od odpowiedniej synchronizacji obrotów bebna wizyjnego i predkości przesuwu taśmy, co z kolei zależy od prawidłowej pracy odpowiednich układów serwo. Poza tym, dysk wizyjny i jego głowice w tych systemach mają bardziej krytyczne warunki pracy i sa z natury mniej trwałe. Być może, że jednak przy próbie mycia dysku został on uszkodzony. Mozna to jednak ocenic, uzywając dobrej lupy przy starannym ogladaniu. I to tyle, na odległość nie da się chyba więcej powiedzieć.
PI


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron