video akai VS425edg

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
krzysg25
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

video akai VS425edg

Postautor: krzysg25 » śr 18 kwie 2007, 19:55

Mam problem z magnetovidem jak w temacie wymieniłem wszystkie kond. w zasilaczu i wyswietlacz nadal nie swieci pomocy

Herkules
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: śr 24 mar 2004, 23:43

Postautor: Herkules » czw 19 kwie 2007, 1:17

Wymień kondensatory w okolicy wyświetlacza, nie pamiętam dokładnie ale są one wartości chyba 100uf/50V i właśnie odpowiadają za wyświetlanie, mają pewnie utraconą pojemność, znajdują sie chyba linii 30V do zasilania wyświetlacza.

krzysg25
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

v akai

Postautor: krzysg25 » czw 26 kwie 2007, 1:10

witaj wymieniłem wszystkie kondziory orzy wyswietla czu jakie były od 1 u po 100 u a wyswietlacz jak nie swiecił tak sie swieci:) uparta bestia

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Akai...

Postautor: PI » pt 27 kwie 2007, 13:27

Witam; no i co tam słychac z tym video??? Udało mi sie "wykopać"kawałek schematu tego magnetowidu i jest tam ta nieszczęsna przetwornica zasilajaca wyświetlacz, dlatego proponowałem pomiar wszystkich napięć na wyświetlaczu, w szczególności zasilania grzejnika i napięcia 30V. Oczywiście, gdyby ich nie było trzeba wziąć się za te przetwornice. Schemat, jak powiedziałem, zdobyłem niekompletny i do tego niezbyt czytelny i fizycznie i merytorycznie - bo brak pozostałych elementów utrudnia ocene całości obwodów zasilania. Nie wiem, czy go tu wrzucac, bo plik jest dość duży - prawie 4MB.
PI


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości