UNIMOR Siesta 3A

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Siesta

Postautor: PI » wt 24 kwie 2007, 23:13

Witam; problem polega na czym innym - Elektroda udostepnia schematy róznego pochodzenia - pozostawiam to bez komentarza. Ja miałem na uwadze schematy ze swojej kolekcji, które maja sygnatury właścicieli - tu pewnego specjalistycznego wydawnictwa. Skoro tak, to ja nie moge bez zgody tego wydawnictwa upowszechniac tych schematów. Myslę jednak, że te autorskie egzemplarze w pojedynczych przypadkach, indywidualnie, bez naruszania prawa moge przesłać. Poza tym, mam takie schematy, które są "bezpańskie" i te takich zastrzeżeń nie wzbudzaja.
Poza tym - jestem tu trochę zbyt rygorystyczny, bo jak sie dobrze pogrzebie w sieci, to schematów jest mnóstwo, a sa firmy, które najprawdopodobniej zupełnie nielegalnie tymi schematami handlują ( nie u nas w kraju !!!)
PI

spasior
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 12
Rejestracja: czw 19 kwie 2007, 23:27
Lokalizacja: Wroclaw

Postautor: spasior » śr 25 kwie 2007, 13:39

Kurde mam te schematy Unimor M646 i M846 Siesta 3 ale cos nie takie chodz podobne. Jakos dochodze powoli do odszyfrowywania ich. Tak naprawde to moj pierwszy schemat ktorym proboje sie poslurzyc chyba przeceniam sie. Znalazlem na mapie te nieszczesne dlawiki o ktore tak panikowalem. teraz powoli doszukuje sie tych kondensatorow ktore opisywaliscie. Pospisywalem ich dane z pudla i szukam ich w schemacie, powoli a dojde co do czego. Dzieki wam, morze mi sie uda zepsuc go jeszcze bardziej chodz postaram sie nie. Narazie analiza i nauka.

spasior
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 12
Rejestracja: czw 19 kwie 2007, 23:27
Lokalizacja: Wroclaw

Postautor: spasior » śr 25 kwie 2007, 13:48

Witam panie PI ja tak po cichu poprosze o adres takiej strony bez narazania kogokolwiek na jakiekolwiek konsekwencje i co innego. Udalo mi sie wlezc na rosyjska strone i tam bylo od ciula i ciut ciut opisow i schematow do Siesty ale nieumialem sciagnac ich (bariera jezykowa). NA wiekszosci stron trzeba kase wplacic na rozne sposoby, to sa groszowe sprawy wiec posciagam jak sie doszukam.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Siesta...

Postautor: PI » śr 25 kwie 2007, 15:21

Witam; mysle, że schemat jest OK; istnieją pewno jakies drobne róznice, ale one nie są zazwyczaj tak ważne, aby uniemozliwić korzystanie ze schematu przy naprawie. Podstawową niezgodnością moze byc opis elementów na schemacie i na płycie głównej i na to trzeba zwracać uwage. Jest tu niestety potrzebne pewne doświadczenie i wiedza. Nie da sie tego ominąć. Co do schematów - za darmo mozna dostac od kolegów, czasem cos sie znajdzie w sieci - generalnie nie jest łatwo. Ja czasem pobieram cos z adresu, który podałem, jest taka strona w Czechach, ale nie pamietam adresu, sporo schematów jest na www.promelec.ru
Ze schematami polskiego sprzetu jest duzy problem, bo nie jest on po prostu znany poza Polską. Pewna metoda jest szukanie w sieci z wykorzystaniem np Google'a - czasem cos sie znajdzie.
Co do moich róznych zastrzeżen - prawo autorskie jest coraz powazniej egzekwowane i trzeba miec to na uwadze. Ale - jesli to dotyczy jednostkowego i niekomercyjnego udostepnienia, to myśle, że nie ma problemu. Ja jestem gotów pomagac - na ile to jest mozliwe i zazwyczaj takie deklaracje składam na tym Forum, natomiast pewną barierą jest wiedza naszych szanownych korespondentów, co utrudnia lub wręcz uniemozliwia wyjasnienie pewnych zjawisk. No, ale głowa do góry.
PI

spasior
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 12
Rejestracja: czw 19 kwie 2007, 23:27
Lokalizacja: Wroclaw

Postautor: spasior » śr 25 kwie 2007, 21:10

Niewiem ale jakos zauwarzylem iz jestes normalnym czlowiekiem i podchodzisz do takich jak ja po ludzku. Jestem swierzy jezeli chodzi o internet bo mam go dopiero od 4 m-cy. Wiekszosc ludzi traktuje takich jak ja jak tredowatych i pole do popisu, ale ja naprawde chce sie czegos nauczyc i w miare mozliwosci i umiejetnosci szukam i czytam na temat elektroniki. Kazdy od czegos zaczynal ja nie jestem alfa i omega i ze zwyklego nakrecanego budzika swoich starych nie skladalem elektronika z radiem, wiec zdarzalo sie ze za swoje zachowanie po odpowiedzi na szyderstwa wylatywalem z czatu z chukiem. Dzieki ci za pomoc.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Siesta....

Postautor: PI » śr 25 kwie 2007, 22:22

Witam; no i dobrze.... nikt z nas wszystkiego nie wiedział od zawsze, tez sie uczyliśmy i na ogół uczymy sie ciągle. Co do Internetu - dobrze jest miec kogos znajomego, bardziej "oblatanego", żeby pokazał pare sztuczek. Trzeba tez zapisywac sobie uzyteczne adresy. Co do elektroniki - sprawa jest trudna, ale przy duzym uporze....warto kupowac i czytac, tak na początek, jakies pisemko dla poczatkujacych - np. Elektronika dla wszystkich", czy Radioelektronik ( bardziej zaawansowane). Mozna wziąć jakis podrecznik podstaw elektroniki i elektrotechniki dla technikum i od tego zacząć, aby miec jakieś sensowne podstawy. Naprawdę, brak znajomosci podstaw po prostu uniemozliwia jakąkolwiek działalność w tej dziedzinie. Robienie czegoś "na nos" to po prostu nieporozumienie.
A tu na forum chetnie na ogół pomagamy wszystkim, staramy się - nawet, kiedy pojawiaja sie bariery typu ..... no własnie. Andy-Admin wykazuje tu niezwykłą wprost cierpliwość. Część uczestników tez.
Z drugiej strony, nie jest to miejsce, aby uczyc podstaw w tej dziedzinie - jest to po prostu niewykonalne - dlatego zachecam wszystkich zapalonych z niedostatkami wiedzy do czytania odpowiedniej literatury - to jest jednak lepsze od internetu - przynajmniej na razie.
Głowa do góry!!!!
PI

jaco60
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pn 30 kwie 2007, 12:24

Postautor: jaco60 » pn 30 kwie 2007, 12:26

Wymień elektrolity w module korekcji.

stryker
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: czw 10 maja 2007, 15:17

Postautor: stryker » czw 10 maja 2007, 15:24

tu masz schemat i instrukcje serwisową:
http://unimor.pigwa.net/download/instru ... wisowa.pdf
tez jestem amatorem ....
w domqu mam 4 siesty....
najczesciej padają 47uF/250V wiec wymień te 3 sztuki....


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 41 gości