mini wieża Samsung MAX 940 / wyświetlacz /

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
bronislawsz45
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: ndz 06 maja 2007, 20:20

mini wieża Samsung MAX 940 / wyświetlacz /

Postautor: bronislawsz45 » pn 07 maja 2007, 22:05

Mam problem z w/w wyświetlaczem / nie świeci / wszystkie funkcje wieży działają tuner,wzmacniacz tylko nie wykazuje na wyświtlaczu według mnie jest problem z zasilaniem . na wszystkich doprowadzeniach do wyświetlacza są napięcia minusowe /-26 / mam schemat ale nie ma podanych napięć też chciałbym wiedzieć gdzie mam szukać w jakiej grupie wyświetlaczy pokazane są dane napięć .Bardzo proszę o pomoc

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 08 maja 2007, 0:02

Pomiedzy jedna para pinow powinno byc napiecie okolo 2-4V do zarzenia (zakladam ze to jest VFD) - mozna "na oko" pod swiatlo znalezc ktore to powinny byc piny - sa dolaczone do koncow cieniutkiego drucika "zawieszonego" wewnatrz banki nad wlasciwym wyswietlaczem.
Pozdr.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

MAX...

Postautor: PI » wt 08 maja 2007, 0:43

Witam; depczę dziś po pietach movzx-owi, a on mnie... :D ; prawie zawsze grzejnik jest wyprowadzony na skrajnych pinach (po dwa) VFD. W tym akurat urzadzeniu jest zasilany wprost z trafa sieciowego - ok. 2,5 - 4V~; trudno powiedzieć, ale tak jest zazwyczaj. Wazne jest sprawdzic,czy to napięcie jest (pewno jest) i czy grzejnik nie ma przerwy (oczywiście trzeba ten obwód odłaczyc od zasilania). Jeżeli jednak na wszystkich bez wyjatku pinach jest to samo napięcie, to prognozy sa kiepskie..... co do napięc wogóle - jest tu problem z tymi VFD - sa one sterowane dynamicznie (sekwencyjnie), pomiary stałopradowe sa trudne do zinterpretowania. Sterownik VFD jest czasem ( nie zawsze) częścią CCU, może tak byc, że cała struktura CCU działa prawidłowo, a sterownik ulegnie uszkodzeniu, bo pracuje przy innym poziomie napięć, niz reszta układu. Ta koncepcja ma taka wadę, że trudno mi ja potwierdzić rzeczywistymi zdarzeniami.
PI


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 50 gości