Wzmacniacz grundig SR1000

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
arek 59
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 75
Rejestracja: śr 04 lip 2007, 18:36

Wzmacniacz grundig SR1000

Postautor: arek 59 » czw 05 lip 2007, 17:23

Mam wzmacniacz grundig sr 1000 o mocy 4 * 75 wat sinus przy 8 omach i 2 * 150 wat sinus przy 4 omach. Posiada wszystkiego rodzaju zabezpieczenia i nawet z sieci regulator od 100V do 270V i trudno go spalić. Jakość dzwięku nieporównywalna, chyba najlepsza z tych wszystkich co miałem i widziałem. Ponadto go nietrzeba wogule wyłanczać bo wyłancza się automatycznie po 3 minutach przy braku sygnału, a jak sie poda sygnał to włączy się 5 sekundowym opóznieniem. I teraz problem!!! wzmacniacz niechce się czasami włańczac, nawet po ponownym włączeniu z sieci. Raz grał wzmacniacz i włączyłem odkurzacz i wzmacniacz się wyłączył i strasznie harczał, a wyświetlacz przymrugiwał i się nie dało wzmacniacza włączyć i wyłączyłem odkurzacz i włączyłem ponownie wzmacniacz i gra. Gra tylko w nocy ale czasami, a w dzien i wieczur nieda cię go włączyć i charczy i to kiedy siec jest obciążona. Przyznam ze miałem przepięcie sieci ze zamiast 220V było 380V i to przez robotników którzy podpinali betoniarke i 220V zmostkowali z 380V. na wsi padło 40% urządzeń elektrycznych w tym trzy dni pózniej ten wzmacniacz miał problemy z uruchomieniem. proszę o podpowiedzenie przyczyny gdyż ja nie mam czasu szukać usterki bo jest 107 tranzystorów i jeden układ, i już triak wymieniłem. Ja jestem zaawansowanym elektronikiem na naprawach i produkcji sprzętu audiofonicznych tym bardziej wzmacniaczy, kolorofonów i stroboskopów, jesli coś to moge pomóc w problemach, a takze przerabianiu schematów na bardziej funkcjonalne lub mniej funkcjonalne lub robienie tańszych i lepszych schematów (sam jestem autorem wymyślonych i sprawdzonych schematów). :D

kaczmi
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 14
Rejestracja: wt 08 lut 2005, 14:50

Wzmacniacz grundig SR1000

Postautor: kaczmi » wt 10 lip 2007, 8:43

ja bym wziął się za sprawdzenie filtrów w okolicy procka, jak i wejściowych.... powinno pomóc. Jak masz schemat tego sprzęta to zapodaj to może coś więcej napisze :wink:

arek 59
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 75
Rejestracja: śr 04 lip 2007, 18:36

Postautor: arek 59 » wt 10 lip 2007, 20:03

tego schematu nie da się sciądnąć i zrobic bo jak mówie ze posiada 107 tranzków i jeden układ to jak zrobisz, a to jest pracocłonne. dużo tranzków jest trudno dostępnych. mam kilka schematów wzmacniaczy i to bardzo tanich własnego projektu lub przerobione, a także opracowałem bardzo tani prostym wzmacniaczu o mocy 2*600wat sinus przy 4 omach. ale będe go juz składał i testował i wkrótce powinien być wykonany. koszty powinne wynieść ok 500 zł. posiadam tez własne sprawdzone schematy kolorofonów, stroboskopów i tanich wzmacniaczy audio i mikrofonowe. sam nad nimi pracowałem i az od trzech lat zaden nie wysiadł i były testowane na zwarciu, przeciązeniu, termicznym oraz całononocnych imprez i tak jest zaprojektowane zeby w moich urządzeniach nigdy nie powinno przekraczać 60 stopni celjusza. a w porównaniu do fabrycznych lub popularnych i dostepnych schematów które przy przeciązeniu juz padały i były parzące. :lol:

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 10 lip 2007, 20:11

Wow.

arek 59
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 75
Rejestracja: śr 04 lip 2007, 18:36

Postautor: arek 59 » pn 16 lip 2007, 13:58

sprawdzałem ten wzmacniacz wczoraj i mam dwa stabilizatory do przedwzmacniacza i jak je dokne to jest poprawa działania. pewnie jest coś z modułem stabilizatorów, a jest tam 8 tranzystorów i sporo elektryki, czyli zostaje to do naprawy. filtry procka są sprawne.

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 17 lip 2007, 19:25

Jeśli dotykanie pomaga, to radziłbym zacząć od zimnych lutów :]
Pozdr.

arek 59
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 75
Rejestracja: śr 04 lip 2007, 18:36

Postautor: arek 59 » śr 18 lip 2007, 17:27

Zimnych lutów nie ma, a te stabilizatory mocy są nakryte szarym nalotem, świadczy o przegrzaniu, i to nie możliwe bo podczas całonocnych imprez na full nigdy temperatura na półprzewodnikach całego wzmacniacza nie przekraczało 60 stopni. :?


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości