Telewizor Elektronix , model : EX21S(GPL) jak go nastroić be

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Telewizor Elektronix , model : EX21S(GPL) jak go nastroić be

Postautor: ryszard » ndz 22 lip 2007, 1:58

Witam , dostałem do nastrojenia telewizor Elektronix , model : EX21S(GPL) za pomocą pilota uniwersalnego LM-896 oraz IM-1313 , i nie mogę nastroić telewizora żadnym z tych pilotów . Nie wiem czy się nie zablokował przy moich kombinacjach . Teraz jest następujący stan : po włączeniu telewizora z klawisz ukazuje się komunikat – SHARP AUTO INSTAL – po czym cztery linijki napisów :
SELEKT PR NUM-
BER WHEN LABEL
PR IS RED

PRESS ANY KEY ….
I dalej nie wiem co mam robić gdyż żaden z pilotów nie chce reagować . Posiadam instrukcję do pilota LM-896 , ale jak widać nic mi nie wyszło .
Bardzo proszę o pomoc .
Pozdrawiam

ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Telewizor Elektronix , model : EX21S(GPL) jak go nastroić

Postautor: ryszard » pn 23 lip 2007, 15:21

Witam , pomomo braku odpowiedzi opiszę jak się sprawa zakończyła -- Zrobił i pokazał jak robić to praktycznie - kolega , bo w instrukcji owszem było że : „ 1. włącz urządzenie które ma być kontrolowane ; 2. ;naciśnij SET oraz przycisk ... (w tym przypadku TV1) aż zapali się dioda – następnie zwolnij przyciski ; 3. przyciśnij i zwolnij przycisk SET (włączy się i zacznie migać dioda ) ; 4. przyciskaj przycisk POWER (max-288razy) --- AŻ ZADZIAŁA FUNKCJA WŁĄCZANIA / WYŁYŁĄCZANIA URZĄDZENIA . I tutaj nie mogłem zrozumieć co ma zadziałać ( widocznie jestem JEŁOPEM ) . Dopiero kolega powiedział mi że jak telewizor odbierze właściwy kod --- TO WTEDY SAM !!! SIĘ WYŁĄCZY , i to jest informacja dla strojącego urządzenie że telewizor odebrał właściwy kod . Można wówczas go zapisać przez włączenie jakiegoś klawisza (np.. power) , albo odczytać kod telewizora poprzez przyciskanie klawiszy : SET + klawisz nr. 1 ; SET + klawisz nr. 2 ; SET + klawisz nr. 3 , ( po każdym przyciśnięciu zamiga dioda i suma mignięć jest liczbą kodu ) ; np.: SET + 1 – zamigała lampka jeden raz – i jest to liczba 1 – pierwsza ,trzy cyfrowego kodu . W wypadku mawianego telewizora : ELEKTRONIX model : EX 21S(GPL) jest to KOD --- 124 . W moi przypadku kodu do mojego telewizora nie było na liście , a ja nie mogłem zrozumieć instrukcji - jeszcze raz zacytuję „ --- AŻ ZADZIAŁA FUNKCJA WŁĄCZANIA / WYŁYŁĄCZANIA URZĄDZENIA ... a czy nie jaśniej byłoby napisać : AŻ SIĘ SAM (lub:SAMOCZYNNIE) WYŁĄCZY ?!!!. Tak więc problem rozwiązany i na tym chciałbym zakończyć temat .
Pozdrawiam .


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość