Telewizor LCD podłączony pod kompa - PROBLEM

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
mielinski
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: wt 04 sty 2005, 14:38
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Telewizor LCD podłączony pod kompa - PROBLEM

Postautor: mielinski » sob 10 lis 2007, 19:43

Witam

Jak w temacie - kiedy podłączam wyjście DVI z kompa do wejścia w D-Sub w TV, to wszystko śmiga jak należy. Schody zaczynają się, kiedy stosownym kablem podłączam DVI z kompa z HDMI w TV. Jakość obrazu jest dalece gorsza, czcionki jakby zamazane. Przypuszczam, że problem polega na tym, że na HDMI podaje jako jednolity sygnał wideo, a D-Sub - "pixel w pixel". Jeśli się mylę, niech ktoś wyprowadzi mnie z błędu :-). Ewentualnie czy nie da sie tego jakoś ustawić, żeby jakość na HDMI była taka sama jak na D-Sub?

Pozdr.
Radmor 5102-TE i Altus 110 - rozpływam się w tym przecudnym dźwięku :D:D:D

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

DVI i inne...

Postautor: PI » pn 12 lis 2007, 0:34

Witam; sprawa jest mocno skomplikowana; obawiam sie , że nie da sie tego w prosty sposób wyjasnic na tym forum. Polecam gorąco poczytać artykuły dostepne w sieci - jest tego duzo!!! Krótko mówiąc, jestesmy uczestnikami kolejnej rewolucji w dziedzinie interfejsów sprzetu RTV/PC. Na jedno, co jest w miare oczywiste chcę zwrócić uwagę - złacze D-Sub15, typowe dla monitorów, jest wyłącznie złączem sygnałów analogowych. Standard złacza DVI zawiera w sobie również (obok sygnałów transmisji cyfrowej) przesył sygnałów analogowych (patrz specyfikacja DVI) - zatem kabel DVI/D-Sub15 przesyła tylko sygnał analogowy z PC do TV ( czyli analogowe RGB+Hsync+Vsync+ewentualnie Ident, SDA, SCL - te dwa ostatnie to składowe magistrali I2C, ale nie maja one wpływu na obraz). Poza tym, wszelkie wątpliwości może wyjasnić manual do tego TV; wiem, że dla odbiorników HDMI potrzebne jest odpowiednie konfigurowanie sprzętu przy współpracy TV/PC - ale, jak mówię, to mozna znaleźć w manualu do TV.
PI


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości