zepsuty amplituner yamaha r3

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
Darecki3037
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 sty 2008, 18:02
Kontaktowanie:

zepsuty amplituner yamaha r3

Postautor: Darecki3037 » czw 10 sty 2008, 22:11

witam, od razu nadmienie że elektronikiem nie jestem. Mam takie uszkodzenie w moim amplitunerze Yamaha R3: po wyłączeniu zasilania (klawiszem on/off) nastepnego dnia nie pamięta zaprogramowanych stacji radiowych. Jeśli ktoś sie zna na tym to może mi podpowie co podtrzymuje pamięć w tym złomie bo bateryjki żadnej sie nie doszukałem na płycie głównej... z góry dziękuje za pomoc. Darek
Darecki

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

R3

Postautor: PI » pt 11 sty 2008, 1:03

Witam; mam bardzo kiepski i chyba niekompletny schemat tego amplitunera, ale mam wrazenie, że za podtrzymanie moze byc odpowiedzialny kondensator 4700uF (C161) w obwodzie zasilania CCU, tym bardziej, że jest on od strony zasilacza oddzielony diodą D106, co może takie podejrzenia uzasadniac. Zatem mozna wymienic ten kondensator, a i diodzie mozna sie przyjrzec, czy np. nie pogorszyły sie jej własciwosci zaporowe. To tyle, co moge powiedziec na podstawie rzeczonego schematu.
PI

Darecki3037
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 sty 2008, 18:02
Kontaktowanie:

Postautor: Darecki3037 » pt 11 sty 2008, 19:42

dzięki za szybką odpowiedź jutro sciągne obudowe i poszukam tego kondensatora bo tak jak napisałem wcześniej elektronikiem nie jestem i nie jest to dla mnie tak oczywiste jak dla kolegi.(dobrze że wiem jak wygląda kondensator :lol: )
Darecki

Darecki3037
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 sty 2008, 18:02
Kontaktowanie:

Postautor: Darecki3037 » ndz 13 sty 2008, 8:59

:D trafiony>zatopiony wymiana wspomnianego kondensatora przyniosła efekt. Wiarek.elkie dzięki i pozdrawiam. Darek :D
Darecki


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 46 gości

cron