Wieża Thomson A3100 nie działa odtwarzacz

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
marcint2525
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: czw 02 sie 2007, 10:24

Wieża Thomson A3100 nie działa odtwarzacz

Postautor: marcint2525 » sob 27 wrz 2008, 0:46

Witam serdecznie,
Mam problem z odtwarzaczem CD w wieży firmy Thomson A3100.
Nie czyta płyt. Po włączeniu próbkuje, mechanizm soczewki porusza się, mechanizm szukania ścieżki również się porusza, słychać cykanie, a po chwili zaczyna się kręcić płyta. Kręci się przez chwilę i wyskakuje hasło NO DISC.

Próbowałem delikatnie podkręcić potencjometrem prąd świecenia lasera (wiele odtwarzaczy w ten sposób odratowałem ze złomowania), jednak podkręcone na maxa nie daje pożądanego efektu. Podejrzewam, że laser się już wypalił światełko jest bardzo słabiutkie.

Znalazłem na forum Elektroda.pl schemat do tej wieży, jednak brakuje w nim kilku bloków urządzenia, nie ma informacji na temat odtwarzacza, więc prosiłbym o informacje na temat tego jaka jest zamontowana głowica lasera w tym odtwarzaczu. Czego szukać, co kupić i gdzie?

Może ktoś rozszyfruje napisy z nalepki na laserze:

11G 43 8
01062702

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

wieża Thomson...

Postautor: PI » ndz 28 wrz 2008, 1:18

Witam; z podkrecaniem lasera trzeba uważać, to czesto daje dobry efekt - chociaz na kótki czas - ale nie zawsze. Zbyt znaczne zwiekszenie mocy lasera powoduje rozmycie wiązki i pogarsza efekt. Zwracam tez uwagę, że patrzenie wprost w obiektyw pick-up'a, kiedy laser pracuje może spowodowac trwałe uszkodzenie wzroku!!!! Co do typu lasera - powinien on byc opisany na obudowie, ale z podanych oznaczeń nic znanego mi nie wynika - może trzeba poszukac jeszcze innych oznaczen. Dalej - proponuje zwrócić uwage na czystośc optyki pick-up'a - jest to niezwykle ważne; nawet minimalne zanieczyszczenie soczewki może spowodowac, że płyta nie bedzie czytana. Czyszczenie optyki jest sztuka samą w sobie - należy to przeprowadzić z uzyciem dobrej jakosci czyścika nasączonego najlepiej alkoholem izopropylowym (może byc Kontakt WL). Uzywanie innych substancji - w tym np. acetonu i pochodnych może trwale uszkodzic optyke. Nie nadaje sie do tego denaturat, również kiepsko sprawdza się tzw. czysty (94%) spirytus.
I wreszcie - duży wybór laserów - zarówno samych głowic jak i całych mechanizmów jest w www.impelshop.com.pl ale nie tylko.
PI

marcint2525
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: czw 02 sie 2007, 10:24

Wieża Thomson A3100 nie działa odtwarzacz

Postautor: marcint2525 » pn 29 wrz 2008, 22:26

Witam serdecznie.
Problem lasera rozwiałem - zamówiłem u dystrybutora części serwisowych, a dokładny model lasera to :
MKP11KV1
Dziękuję za odpowiedzi.


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 53 gości