Ładowarka Eco CHARGER Saitek 903

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Ładowarka Eco CHARGER Saitek 903

Postautor: ryszard » śr 26 sie 2009, 1:57

Witam, ładowarka model jak w temacie. Mam ją około 6 lat i zawsze spisywała mi się wyśmienicie. Teraz, od jakiegoś czasu po włożeniu nawet dobrej baterii alkaicznej (przy włączeniu pozycji „Regular”- włącza się alarm złej baterii. W położeniu przełącznika „Ni-Cd” ładowanie jest niewłaściwe. Początkowy proces po włączeniu zasilania ładowarki jest prawidłowy lecz po włożeniu baterii zaczynają się nieprawidłowe wskazania na wyświetlaczu w stylu: gdzie indziej miga ikonka baterii- gdzie indziej jest wsadzona; włącza się na przemian testowanie akumulatorka (a ikonka miga nie tam gdzie bateria) ze słupkiem ładowania. Tak że w efekcie nie mogę ładować ani w pozycji „Regular” ani w „Ni-Cd”.
Napięcie ładowarki na wejściu: 8.27 V; to samo napięcie na wejściu LM 317T; napięcie regulacji: 2.67 V; napięcie wyjściowe LM317T: 3,84V.
Pytanie: jakie powinno być napięcie na wyjściu LM317T tej ładowarki?. Regulując potencjometrem VR1 nic się nie dzieje i zresztą nie wiem do czego jest ta regulacja. Nie posiadam schematu i nie znalazłem jej w necie. Rezystor w obwodzie regulacji LM317T (1 kom) ma wartość prawidłową. Polutowałem całą płytę lecz nie wymieniałem elek.
Bardzo proszę o pomoc w uruchomieniu ładowarki.
Pozdrawiam.

Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 30 gości