Stacja Pogodowa CLARUS Model 209.

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
Awatar użytkownika
ncage
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 21:49
Kontaktowanie:

Stacja Pogodowa CLARUS Model 209.

Postautor: ncage » śr 03 lut 2010, 21:04

Witam serdecznie.
Mam problem z dokładnością pomiaru chodzi o temperaturę w pomieszczeniu i z czujnika zewnętrznego.Jeśli chodzi o stacje w pomieszczeniu zawyża ona pomiar o nie całe 2 *C porównując z termometrem rtęciowym natomiast najgorzej jest z czujnikiem zewnętrznym różnica wynosi 5,5 *C miedzy termometrem na zewnątrz.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu czy wymiana sensora od temperatury by coś dała ? Może wstawienia jakiegoś rezystora tylko jak go dobrać. Sprawdzałem nie ma sposobu wyregulowania tego w urządzeniu jest osobny sensor od temperatury i wilgotności.Mogę wykonać zdjęcia jeśli trzeba.Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

sławekk
Piszący użytkownik 1
Piszący użytkownik 1
Posty: 32
Rejestracja: pt 15 sie 2008, 10:30

Postautor: sławekk » sob 06 lut 2010, 18:38

Witam.
Czy jesteś pewien że te termometry rtęciowe dobrze wskazują?
Proponuję zabrać czujnik zewnętrzny do środka, położyć obok wewnętrznego, odczekać 20 minut i porównać pomiar. Jak będzie taki sam lub zbliżony to raczej termometr jest dobry.

Awatar użytkownika
ncage
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 21:49
Kontaktowanie:

Postautor: ncage » sob 06 lut 2010, 21:57

Już tak robiłem sławekk czujnik leżał koło stacji w pomieszczeniu i nawet miedzy nimi w tym samym miejscu była różnica około 2,5 *C i w ilgotności też a powinny być identyczne a termometry zewnętrzny alkoholowy i wewnętrzny rtęciowy na pewno dobre. Stacja i czujnik ma rozjechane wartości temperatur.

sławekk
Piszący użytkownik 1
Piszący użytkownik 1
Posty: 32
Rejestracja: pt 15 sie 2008, 10:30

Postautor: sławekk » sob 06 lut 2010, 22:06

No więc można spróbować skorygować rezystorem, ale może być tak ze teraz będzie pokazywać dobrze, ale jak zrobi się ciepło to z kolei będzie oszukiwać w drógą stronę.


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 44 gości