Przestrajanie radia na dzisiejsze standardy

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
AdamekUnitra
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: śr 05 cze 2013, 18:33

Przestrajanie radia na dzisiejsze standardy

Postautor: AdamekUnitra » śr 05 cze 2013, 18:37

Witam dostałem radio unitra diora Adam chcialbym sie dowiedziec co zrobic by radio dzialalo w zakresie fal fm czytlem troszke o przewijaniu cewek czy wymianie kondensatrów prosze wiyjasnic mi krok po kroku co mam robic , jestem początkującym elektronikiem.

lustful-rat
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 19:10

Re: Przestrajanie radia na dzisiejsze standardy

Postautor: lustful-rat » śr 05 cze 2013, 22:09

Wystarczy wpisać w google: Diora Adam przestrojenie.

Dla ułatwienia: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic130453.html

AdamekUnitra
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: śr 05 cze 2013, 18:33

Re: Przestrajanie radia na dzisiejsze standardy

Postautor: AdamekUnitra » czw 06 cze 2013, 20:33

Tak , widzialem ten temat na elektrodzie chcialbym abyscie powiedzieli mi co mam dokładnie krok po kroku zrobic jeśli jest to możliwe nie znam sie na przestrajaniu odbiorników .
Z góry dzieki !

lustful-rat
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 19:10

Re: Przestrajanie radia na dzisiejsze standardy

Postautor: lustful-rat » czw 06 cze 2013, 21:55

Najpierw odszukaj na płytce elementy, które trzeba zmienić, wymień kondensatory zgodnie z opisem. Potem musisz pobawić się tymi cewkami, nie wiem jak one wyglądają, nie mam schematu - jeśli są to cewki powietrzne w postaci "sprężynek" to trzeba je ściskać lub rozciągać, jeśli są to cewki z rdzeniami to regulujesz wkręcając bądź wykręcając rdzeń (ale pamiętaj że NIE metalowym śrubokrętem). Do tego zadania powinieneś mieć odpowiednie oprzyrządowanie (przynajmniej generator i oscyloskop), podejrzewam że go nie posiadasz więc pozostaje Ci strojenie na słuch aż złapiesz jakąś znaną Ci stacje.

AdamekUnitra
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: śr 05 cze 2013, 18:33

Re: Przestrajanie radia na dzisiejsze standardy

Postautor: AdamekUnitra » pt 07 cze 2013, 7:04

A może polecisz mi jakiś filmik na którym jest wyjaśnione wizualnie co i jak zrobić jestem amatorem elektroniki i chcialbym dowiedziec sie jak sie to robi.

lustful-rat
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 19:10

Re: Przestrajanie radia na dzisiejsze standardy

Postautor: lustful-rat » pt 07 cze 2013, 22:15

Moim zdaniem zacznij od poznania zasady działania radioodbiornika i podstawowych układów, które można tam znaleźć - szczególnie demodulatorów AM/FM, mieszaczy itd.


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości

cron