Zwarcie w wzmacniaczu - POMOCY!

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
mozarts0607
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pn 16 gru 2013, 1:47

Zwarcie w wzmacniaczu - POMOCY!

Postautor: mozarts0607 » pn 16 gru 2013, 1:50

Witam.

Mam problem ze wzmacniaczem jakim jest Stereo amplifier WS 4421. Problem polega na tym iż po włączeniu wzmacniacza w głośnikach słychać tylko zwarcie. Regulacja głośności na potencjometrze nie zmienia niczego. Dzień wcześniej wzmacniacz działał poprawnie i został normalnie wyłączony, czyli nie wyrywałem wtyczki z kontaktu itp. Po ogólnym przejrzeniu kondensatorów, rezystorów itp. wszystko wygląda na sprawne (nie spalone). Wiec gdzie tkwi problem? proszę o naprowadzenie mnie na przyczynę, a bardziej na to od czego zacząć?.

W dzisiejszym dniu podłączyłem wzmacniacz i nie mam pojęcia dlaczego zwarcie zniknęło. Jest nie wielkie napięcie na kanałach, regulacja potencjometrem nadal nie zmienia niczego. Nie widać zimnych lutów. Co to może być? myślę, że problem tkwi przed końcówkami. Tylko gdzie szukać?

Z góry dziękuję za pomoc.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zwarcie w wzmacniaczu - POMOCY!

Postautor: PI » pn 16 gru 2013, 23:34

Witam; no nie, zwarcia nie słychać, nie ma takiego zjawiska....zwarcie po prostu moze byc.
Ale trzeba po prostu okreslic, jaki charakter ma dzwiek, który słychać z głosników. Np. szum, gwizd, trzeszczenie wreszcie najczęściej tzw. brum, czyli przydźwiek sieciowy. Za to ostatnie odpowiedzialne sa kondensatory elektrolityczne w głównym obwodzie zasilania. Mogły utracić pojemność, moga byc tez "zimne" luty a sporadycznie jakieś peknięcie ściezki na druku. Takie usterki nie są widoczne tak na pierwszy rzut oka. Te kondensatory łatwo znaleźć, bo to albo jeden podwójny, albo dwa, (juz nie pamietam, chociaz sam mam taki wzmak), ale za to najwieksze ze wszystkich. Jeżeli nawet sa walnięte, to i tak na zewnatrz nic nie widac, a ewentualne pomiary są nie całkiem miarodajne.
PI


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron