Telewizor LOEWE chasis C-9000

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
andrea88
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: wt 20 sty 2004, 21:02
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Kontaktowanie:

Telewizor LOEWE chasis C-9000

Postautor: andrea88 » czw 22 sty 2004, 0:07

Telewizor posiada takie wady ,przy jasnych obrazach poszerza się obraz ,a przy ciemnych zwęża.Jest to telewizor digital .Posiada on dwa eurozłącza, jedno dla sygnałów RGB przypisane jest do programu nr 32.a drugie kompozyt do programu nr 31, i z tym jest problem bo po włączeniuuruchamia się w systemie NTSC i trzeba podejść do klawiatury odbiornika i to zminić .Próbowałem w opcji servis wyłączyć NTSC ale to nic nie daje.Proszę uprzejmie o pomoc.

packetm
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: wt 21 sty 2003, 13:49

Postautor: packetm » sob 07 lut 2004, 13:58

Ten NTSC to może kwestia zaprogramowania.
Spróbuj wg. tego opisu.
Programowanie odbiornika LOEWE ART S 32
CHASSIS 9000

1) wybrać rodzaj systemu przyciskiem z symbolem anteny w górnym rzędzie klawiatury lokalnej odbiornika.
Na wyświetlaczu podczas naciskania będą się ukazywały kolejno napisy:
SECL
NTSC
NTSC oraz CM
CM
W tym przypadku należy wybrać CM
2) Wyszukiwanie kanałów: na klawiaturze lokalnej nacisnąć przycisk automatycznego wyszukiwania (strzałka w prawo w górnym rzędzie) jeśli jakiś kanał zostanie znaleziony wyszukiwanie zostanie zatrzymane. Na wyświetlaczu będzie nr. znalezionego kanału np.58 oraz napis CM.
3) Zapamiętanie: nacisnąć zielony przycisk klawiatury lokalnej pierwszy z prawej w górnym rzędzie, zacznie mrugać wyświetlacz odbiornika (trzeba się spieszyć mruganie trwa ok. 8 sekund) w tym czasie należy nacisnąć nr programu na pilocie zdalnego sterowania, nr. kanału zostanie automatycznie wpisany do pamięci pod wybranym nr. programu wybranego na pilocie.

Co do pływania obrazu należy sprawdzić czy jest to wina zasilacza (najczęściej wyschnięte kondensatory), układu korekcji lub trafopowielacza który to uszkadza się w tych odbiornikach dosyć często.
Zasilacz najprościej sprawdzić przez pomiar napięcia +145V np. na kondensatorze C 653 ( podczas zmian jaskrawość i kontrastu praktycznie nie powinno się zmieniać).
Trafopowielacz najprościej przez podstawienie.
trafo linii L544 f Art. s32 276-17164 odpowiednik HR 7130
trafo lini L544 alla auber 276-16399 odpowiednik HR 6100
Jeśli chcesz mam srewisówkę, mogę podesłać.
Pozdrawiam

andrea

tv loewe chasis c-9000

Postautor: andrea » ndz 08 lut 2004, 23:59

Bardzo CI kolego dziękuję za tak szczegółową odpowiedż ,z uwagi że dzisiaj niedziela jutro sprawdzę ,programowanie. Elka podmieniałem ale nie sprawdziłem jak zachowuje się +145,.O wynikach powiadomię. Dziękuję i pozdrawiam Andrzej.

andrea88
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: wt 20 sty 2004, 21:02
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Kontaktowanie:

loewe C 9000

Postautor: andrea88 » śr 11 lut 2004, 14:50

Dzieki udało mi się wykasować NTSC ,prosiłbym Cię żebys podał mi jak zaprogramować nastawy PP personalne / kolor głos, kontrast/ udało mi sie przez przypadek, ale zapomniałem i nijak nie mogę sobie poradzić,a to z uwagi na wiek ,telewizor dostałem niedawno i nie wprawiłem się jeszcze do niego. Jeżeli chodzi o zmianę szerokości to chyba zasilanie żródła wysokiego nie wyrabia, sprawdzę to póżniej nie jest to tak męczące.poxdrawiam.

packetm
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: wt 21 sty 2003, 13:49

Postautor: packetm » pt 20 lut 2004, 18:30

Aby zaprogramować nastawy PP należy:
1) włączyć TV na program na przykład 1
2) ustawić siłę głosu oraz inne nastawy (kontrast, balans, tony) na porządną wartość
3) nacisnąć zielony przycisk na klawiaturze lokalnej zacznie mrugać nr programu
4) szybko przycisnąć na pilocie przycisk z numerem tym samym
który pokazuje wyświetlacz TV w naszym przypadku 1
Wszystkie nastawy zostaną zapamiętane
Teraz jeśli np. ściszymy TV to po naciśnięciu przycisku „normal” lub PP
(w zależności jakiego pilota używamy oryginalny lub zamiennik)
siła głosu powróci do zapamiętanej uprzednio wartości.
Pozdrawiam.

andrea

loewe

Postautor: andrea » pt 27 lut 2004, 2:10

Szanowny kolego bardzo Ci dziękuję udało się wszystko zrobić , jest okey . Pozdrawiam.

loewe
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: pn 31 paź 2005, 11:49

Postautor: loewe » pn 31 paź 2005, 14:45

Witam . Taki telewizor jak 9000 Loewe trzeba koniecznie dobrze sprawdzic taka regulacja jest tylko na chwile. Trzeba wymienic koniecznie 100 mikro i 1 mikro w przetwornicy potem koniecznie wymienic 100 mikro na sterujacym tranzystorem odchylania a na 5 V na wyjsciu przetwornicy sa dwa elektrolity dwie sztuki 2.200 mikro . Wtedy ustawiasz kontrast na max i jasnosc na max i prkiem na plycie regulujesz poziom kontrastu /od tylu patrzac po lewej stronie na dole / Wtedy ustawiasz kontrast na 44 jaskrawosc na 22 i zapamietujesz jako normal. Po wejsciu do serwisu ustawiasz UG 2 tak aby telewizor odezwal sie przy regulacji koniecznie !
Loewe


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron