Kamera sportowa Contour ROAM - Nie włącza się,urwany pad

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
dzi-es
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: ndz 16 mar 2014, 19:20

Kamera sportowa Contour ROAM - Nie włącza się,urwany pad

Postautor: dzi-es » ndz 16 mar 2014, 19:22

Witam,mam taki problem.
Pewnego dnia uwierzyłem w swoje zdolnosci manualne i wymyśliłem,że zmodyfikuje swoją kamerke. Chciałem zamiast wbudowanego mica wlutować gniazdo jack. Niestety nastąpiły pewne komplikacje i nie udało się tego zrobić. W zamian za to (również niestety) udało mi się przypadkowo wylutować kondensator smd a następnie go zgubić i ogólnie nawalić cyny+kalafonii na płytke itd.
Głupi ja, zabrałem się do tego marną lutownicą transformatorową dodatkowo ze zwykłym grotem.

Do rzeczy... niestety urwałem minusowego pada w miejscu gdzie wlutowany był mikrofon. Po tym wszystkim kamerke oddałem w inne (lepsze) ręce, na próbe reanimacji. Po uzupełnieniu kondensatora smd kamerka zaczęła reagować aby na tyle,że po podpięciu jej pod usb i właczeniu zaczyna wydawać sygnały dziwękowe z buzzera. Pod baterią w ogóle nie działa. Na płytce nie widać żadnych zwarć itd. Jedynie ten pad minusowy od mikrofonu.

ZDJ :
http://dl.dropboxusercontent.com/u/1097 ... 20roam.png
zaznaczyłem co i jak.
Kamera Sportowa Contour ROAM - Nie włącza się i nie reaguje. Urwany pad.
Problem w tym,że nieświadomy pewnych rzeczy mogłem tak nagrzać płytke ze ktorys element mógł się spalić (najgorzej,jesli to scalak...) Chyba,że to wszystko to wina tylko i wyłącznie tego urwanego minusowego pada? Co moge z tym zrobić? W serwisie za wymiane płyty głównej chcą 200zł.

Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron