jaki wzmacniacz? głośniki logitech z210

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
RadzioWojak
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 07 paź 2014, 23:02
Lokalizacja: Zgierz

jaki wzmacniacz? głośniki logitech z210

Postautor: RadzioWojak » wt 07 paź 2014, 23:39

Witam
Mam głośniki komputerowe logitech z 210. Jeden basowy z przewodem zasilającym podłączanym do kontaktu i przewodem z regulacją głośności z wtyczką mini jack 3,5 na końcu podłączaną do urządzenia z którego wychodzi dźwięk ( telefon, komputer, laptop itp.) z mocą 15W i dwa małe głośniczki sopranowe 5W podłączane mini Jackiem do subwoofera.
Chodzi mi o to, żebym mógł słuchać muzyki z samych głośników sopranowych podłączonych bezpośrednio do telefonu bez głośnika basowego, i tak się da, tylko głośniki grają ciszej niż sam telefon... A o to mi nie chodziło. Pomyślałem, że można by kupić wzmacniacz podłączyć go do telefonu i dopiero podłączyć głośniki sopranowe do wzmacniacza. I tu się zaczyna problem. Nie wiem jaki wzmacniacz kupić, żeby nie przepalić głośników, lub żeby wogule nie grały.
Pytanie jest: Jaki kupić wzmacniacz? I czy to wogule mi się opłaca?
Telefon to kazam trooper X4.0 jakby to miało jakieś znaczenie.
Z góry dziękuję za odpowiedź i czekam ze zniecierpliwieniem.
"Jesteś tym, kim myślisz, że jesteś."

cyklon0
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 84
Rejestracja: ndz 31 sie 2014, 8:26

Re: jaki wzmacniacz? głośniki logitech z210

Postautor: cyklon0 » ndz 12 paź 2014, 9:00

A zna się kolega trochę na elektronice? Bo jeśli tak to może lepiej by było samemu zbudować wzmacniacz mocy m.cz. ok. 2 x 3W np. na układach scalonych TDA. Opisana moc głośniczków 5W to zapewne moc szczytowa jaką wytrzymają przez krótki okres. Liczy się moc RMS a tej mogą mieć do 2-3W. Także nie wiem czy istnieje jakaś sensowna alternatywa kupowania gotowego wzmacniacza dającego moc stereo rzędu kilku wat...Poza tym to i tak byłoby cicho i po jakimś czasie taka głośność okazałaby się za mała...Lepiej kupić albo zbudować coś rzędu 2 x 10W do 20W na początek. I zmienić głośniczki bo z tych ani głośności, jakości ani basu nie wyciśniesz za wiele..Pozdrawiam..


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron