Miernik uniwersalny? Wada fabryczna?

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
cyklon0
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 84
Rejestracja: ndz 31 sie 2014, 8:26

Miernik uniwersalny? Wada fabryczna?

Postautor: cyklon0 » pt 28 lis 2014, 19:42

Witam forumowiczów...Mam problem..Kupiłem ostatnio multimetr bardziej zaawansowany niż takie zwykłe tanie popularne...Widoczny na zdjęciu posiada wiele dodatkowych funkcji..Pomiar kondensatorów, pomiar prądu przemiennego do 20A, sygnalizacja dźwiękowa i świetlna ciągłości przewodu, próbnik tranzystorów.. Próba pomiaru pojemności kondensatora elektrolitycznego 100uF wykazała bardzo dużą dokładność (w zależności od stanu i wieku kondensatora) od 98uF do 103uF. Problem dotyczy jednak próby pomiaru prądu stałego i przemiennego...Bez włączania przewodów do obwodu na wyświetlaczu już pojawiały się wartości i to niemałe..Nawet do 10A...Prądu przemiennego nie da się wcale zmierzyć....Nic nie pokazuje...Po rozebraniu widać potecjometry do regulacji...Czy ich regulacja pomoże? Czy ktoś może posiada takowy miernik i spotkał się z podobną sytuacją i czy jest na to rada? Pozdrawiam..
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg

stempelek
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: wt 28 kwie 2009, 21:27
Lokalizacja: Pleszew

Re: Miernik uniwersalny? Wada fabryczna?

Postautor: stempelek » ndz 30 lis 2014, 17:35

Witaj. Jeśli nie jest ta usterka z Twojej winy reklamować. Powinna być gwarancja.
Jeśli masz dużo samozaparcia to możesz próbować naprawić, ale cena na np. "alledrogo " od 12 zł. Więc musisz sam zdecydować. :?:

cyklon0
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 84
Rejestracja: ndz 31 sie 2014, 8:26

Re: Miernik uniwersalny? Wada fabryczna?

Postautor: cyklon0 » wt 02 gru 2014, 19:12

Witam ponownie..Dzięki serdeczne za zainteresowanie i za tak profesjonalny schemat, który na pewno mi pomoże...Jak najszybciej sprawdzę proponowane objawy i dam znać. Kupiłem ten miernik na allegro właśnie za kilkanaście złotych i spodobał mi się ze względu na pomiar pojemności Cx oraz pomiar prądu przemiennego. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam... :D

_jta_
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: czw 27 lis 2014, 18:04

Re: Miernik uniwersalny? Wada fabryczna?

Postautor: _jta_ » sob 06 gru 2014, 15:34

Czy problemy dotyczą tylko zakresów 20A= i 20A~? Jeśli dotyczą również innych zakresów, to najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zły kontakt na przełączniku. Nie wiem, jak w tym typie miernika jest z dostępem, czy da się łatwo zdemontować i rozłożyć na części, ale uwaga: w innym mierniku, jak miałem kiepski kontakt i przemyłem styki spirytusem, zrobiło się jeszcze gorzej - a pomogło posmarowanie olejem wazelinowym i potem wytarcie na sucho (bo wtedy zostało go akurat tyle, ile trzeba).


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości

cron