Podłączenie alternatora

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
djduda
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: czw 15 sty 2015, 23:34

Podłączenie alternatora

Postautor: djduda » czw 15 sty 2015, 23:40

Witam Panowie

Mam do was prośbę. Pomoglibyście mi podłączyć ten alternator ? Obrazek

Oraz ile on potrzebuje prądu na wzbudzenie. Co gdzie i jak podłączyć. Alternator idzie do ciągnika gdzie będzie kompletnie nowa instalacja elektryczna.

Autoelektronik
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: sob 17 sty 2015, 18:29
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Podłączenie alternatora

Postautor: Autoelektronik » sob 17 sty 2015, 19:03

Witam,
wg mojej wiedzy na ten temat wyjaśniam że:

1. alternator wymaga podłączenia do akumulatora grubym przewodem elektrycznym tak, aby biegun dodatni akumulatora (+) był podłączony do izolowanej śruby na alternatorze +B, natomiast ujemny biegun akumulatora (-) był połączony z korpusem alternatora, czyli z masą pojazdu.
2. styki pomocnicze na alternatorze (cienki przewód jak np. do świateł pozycyjnych) to:
- "S" czyli podłączenie do bieguna dodatniego akumulatora, służące do pomiaru napięcia ładowania bezpośrednio na stykach akumulatora (pomijane są w ten sposób spadki napięcia na połączeniu elektrycznym pomiędzy plusem alternatora a akumulatorem)
- "IG" plus po stacyjce czyli napięcie, które po przekręceniu kluczyka stacyjki pojawia się w instalacji elektrycznej pojazdu, zapalając jednocześnie tablicę wskaźników
- "L" czyli kontrolka ładowania, która jest podłączona pomiędzy plusem po stacyjce a właśnie stykiem "L" na alternatorze.

W związku z tym, że jest to alternator samowzbudny proszę się nie martwić o prąd wzbudzenia, ponieważ sam się znajdzie :)


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron