GDN i BEYMA. Czy warto?

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
cyklon0
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 84
Rejestracja: ndz 31 sie 2014, 8:26

GDN i BEYMA. Czy warto?

Postautor: cyklon0 » śr 30 gru 2015, 16:06

Witam forumowiczów.. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem jednej kolumny SABA CE 9596. Jest to bardziej domowa kolumna niż do użytku w plenerze. Konstrukcja ma już swoje lata ale obudowa wciąż trzyma się dobrze. Niestety zaraz po jej zakupie regeneracji wymagał głośnik niskotonowy z powodu zniszczonego zawieszenia górnego. Wysokotonowego nie było. Niskotonowy to GDN 25/60/8 którego parametry podstawowe to :
Moc znamionowa : 60W
Moc maksymalna : 120W
Impedancja : 8 Ohm
Pasmo przenoszenia : 60 - 5000Hz
Skuteczność : 92dB - 1W/1m.
GDN-a naprawiłem wstawiając zawieszenie ze sprawnego alpharda ew 100 i tak dostał drugie życie a wygląda jak wygląda, ważne, że gra jak grał. A alphard wiadomo, chińszczyzna totalna więc nie żałowałem.. Sprawa polega na tym, że posiadam też w domu do tej pory nieużywanego od dawna wysokotonowca Beyma CP-09. Jego paramerty to :
Impedancja znamionowa - 8 Ohm
Minimalna impedancja (przy 8kHz) - 7,5 Ohm
Moc znamionowa - 15W RMS
Efektywność - 104dB
Pasmo przenoszenia - 2-20kHz
Zalecana minimalna częstotliwość podziału - 6kHz
Kąty rozpraszania HxV - 90x60 stopni.
Planuje połączyć te głośniki i zbudować z nich paczkę o jak najbardziej powiedziałbym kompaktowych wymiarach.. Oryginalna obudowa jest duża i nie poręczna jak na tylko 10'' głośnik..
A tak mała kolumienka o bardzo przyzwoitej skuteczności 92dB lub więcej. Oczywiście wiem, że ten GDN nie schodzi nisko ale nie o bas mi chodzi..
GDN będzie pracował pełnym pasmem natomiast nie wiem jak wytłumić Beyme, żeby ładnie grało... I jaka objętość kolumny byłaby najbardziej dopuszczalna jeśli chodzi o minimum? Czy bas reflex wchodzi w grę czy to nie dla takich głośników? A może nie warto nic robić tylko sprzedać te głośniki?? Jaki model skonstruować według was?...Podaje przykłady i czekam na pomoc oraz pytania na które chętnie odpowiem..Pozdrawiam wszystkich..
Załączniki
3.jpg
2.jpg
1.jpg
GDN

Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron