Głośnik Tonsil - jak naprawić uszkodzenie.

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
cyklon0
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 84
Rejestracja: ndz 31 sie 2014, 8:26

Głośnik Tonsil - jak naprawić uszkodzenie.

Postautor: cyklon0 » wt 06 wrz 2016, 17:43

Witam forumowiczów.. Ostatnio stałem się posiadaczem kolumny gitarowej dużych rozmiarów gdzie były zamontowane 2 x 30cm głośniki Tonsila... Modele z nazwy te same a wyglądają inaczej. GDS 30/30 4 ohm. Kolumna była w dobrym stanie ale przetworniki w fatalnym ze względu na fakt, iż leżały porzucone na wiele lat w pomieszczeniach piwnicznych gdzie panowała niska temperatura, ciemność i pleśń. Dlatego musiałem je wyciągnąć i ocenić stan zniszczeń.. Jeden z nich jeszcze poruszał membraną ale obydwie zalazły pleśnią... Drugi głośnik natomiast nie poruszał już membraną. Przyczyną był odklejony podbiegunnik magnesu który zablokował ruch cewki i teraz nie mogę go wycentrować. Proszę o pomoc i błagam jak to można naprawić gdyż ten z podwójną membraną gra bardzo dobrze po tylu latach użytkowania i leżenia w pleśni a Tonsil to Tonsil dźwięk po prostu MEGA SUPER i SPL też więc liczę, że i drugi odżyje i uraduje mnie tą barwą... A nie to co chińskie badziewia nawet nowe. Pozdrawiam..
Załączniki
bvgf.jpg
bhfyu.jpg
vbgbvb.jpg

Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron