Marantz SR-620L - problem z balansem, jeden kanał gra ciszej, a drugi głośniej

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
MaroX885
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: ndz 13 sie 2017, 20:53

Marantz SR-620L - problem z balansem, jeden kanał gra ciszej, a drugi głośniej

Postautor: MaroX885 » czw 23 lis 2017, 16:44

Witam.Ostatnio zakupiłem wzmacniacz Marantz SR-620 z lat 80 i mam problem z tym, że po ustawieniu potencjometru balansu w pozycji zero, tj. na godzinę 12.00 jeden kanał gra głośniej, a drugi ciszej.Muszę odkręcić ten potencjometr od balansu na godzinę około 16.00 i wtedy jest dobrze i kanały grają wtedy równo, tzn. z jednakową głośnością.Co może być przyczyną takiego problemu ? Potencjometr od balansu ? Czy jest on uszkodzony, tj. ten potencjometr balansu ? Czy te potencjometry tak po prostu mają i jest to zachowanie normalne i wszystko jest dobrze i nie mam się czym martwić ? Psikanie Kontaktem tego i innych potencjometrów oraz przełączników we wzmacniaczu niestety nie pomogło.Co mam zrobić w takiej sytuacji ? Oprócz psikania Kontaktem były jeszcze poprawiane luty na płytce w punktach gdzie są przylutowane potencjometry i przełączniki tak na wszelki wypadek jakby były jakieś zimne luty, w końcu ten sprzęt jest już wiekowy.Poza tym kondensatory wyglądają w porządku, tzn. nie są wybrzuszone, elektrolity nie są spuchnięte ani wybulone, nigdzie nie jest wylany żaden elektrolit.Rezystory również w porządku, żadnych śladów śladów spalenia czy "zwęglenia".Pobierznie elementy zostały sprawdzone na multimetrze i było w porządku.Czy to może być wina tego STK odpowiedzialnego za sterowanie końcówką mocy ? Wzmacniacz po właczeniu puszcza sygnał na kolumny po pyknięciu przekaźnika, oba kanały grają więc to chyba nie wina tego głównego STK odpowiedzialnego za stopień końcowy wzmacniacza mocy, przymocowanego do radiatora ? Czy to ten STK od przedwzmacniacza ? Bardzo proszę o pomoc ! Marek.

Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron