Podstawy Elektrotechniki - pytania na spr.. PLZ HELP!

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
chosen18
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: czw 08 gru 2005, 16:37
Kontaktowanie:

Podstawy Elektrotechniki - pytania na spr.. PLZ HELP!

Postautor: chosen18 » czw 08 gru 2005, 16:39

Witam, sorki jeżeli nie w tym miejscu umieściłem ten temat, ale nie wiedziałem gdzie go umieścić, jeśli to źle zrobilem...modzie prosze mnei nie banować =]
A teraz przejdźmy do sedna..
A wiec mam sprawdzian z elektrotechniki...pacjentka nam podała 8 pytań na które trzba odpowiedziec WYCZERPUJĄCO i z tych pyan zrobi spr...Na pare sam odpowiedzialem, ale na reszte niemam odpowiedzi w zeszycie...Bardzo bym prosił o pomoc...choowałem pare tyg. i mam zaległości....
Jeżeli ktoś mi moze odp. na te pyania, bardzo bylbym wdzieczny...kiedys sie sam odwdzięcze =]
A co do tego jeszcze wyczerpująco, czyli z parametrami itd.
a więc:
1. Czym różnią się diody małej mocy a dużej mocy ?
2. Porównaj działanie diody zwrotnej i diody Zenera
3. Jakie wartości mają prądy wsteczne płynące w różnych typach diod ?
4. Jakie parametry mają diody prostownicze, stabilizacyjne i przełączające.
5. Wymień podstawowe parametry i zastosowania diod pojemnościowych.
6. Jakiego typu diody pracują przy polaryzacji zaporowej a jakiego przy polaryzacji w kierunku przewodzenia.
7. Która z omawianych diod ma najmniejszą wartość pojemności, a która ma największą i gdzie jest stosowana ?

Prosilbym o odpowiedz w maire szybką...sprawdzian w środe... Czyli za tydzien.

pozdro z góry thx.!

tazman248
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: ndz 20 lis 2011, 12:06

Re: Podstawy Elektrotechniki - pytania na spr.. PLZ HELP!

Postautor: tazman248 » sob 10 mar 2012, 15:21

Odpowiedzi są w miarę proste i można je znaleźć u wujka google tylko trzeba sobie poszukać. można co najwyżej dopytać się o szczegóły. Przynajmniej tak myślę :)
Odp. na pierwsze pytanie jest proste, znaczy różnią się wydajnością prądowa, diody dużej mocy przeznaczone są do dużych prądów i napięć a małej mocy do odwrotnych parametrów.


Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 39 gości

cron