regulacja głośności przód / tył

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
ziguś
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: czw 17 mar 2005, 19:39
Lokalizacja: Trzebinia

regulacja głośności przód / tył

Postautor: ziguś » wt 27 lis 2007, 17:34

Postaram się to opisać najprościej jak umiem. Zrobiłem sobie wzmacniacz na 4 końcówkach TDA7294 - (bo mam 4 kolumny). Przedwzmacniacz jest zbudowany na LM1040 i jest sterowany przetwornikiem A/C. Problem polega na tym, że przedwzmacniacz ma 2 wyjścia L i P, a mam 4 kolumny i ...
LM 1040 umożliwia mi regulację volume, balance, treble, bass, i jest to sterowane za pomocą napięcia 0-5V z przetwornika A/C. Mój problem polega na tym, że chciałem jeszcze dorobić regulację pomiedzy przednimi i tylnymi głośnikami bo z przetwornika mam jeszcze jedno wolne wyjście 0-5V i nim chciałbym to sterować. Na forum nic nie znalazłem. Może jakiś potencjometr elektroniczny sterowany napięciowo (ale jaki ?) i jak go wpiąć miedzy 2 wyjścia LM-a a 4 wejścia TDA.
Bardzo proszę o pomoc.

Myślałem żeby wstawić poczwórny potencjometr M + N sterowany silnikiem, ale też nigdzie nie mogę go zdobyć, choć przyznam szczerze, wolałbym wersję elektroniczną...

luiskon
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 11
Rejestracja: czw 27 lis 2008, 1:58
Lokalizacja: morąg
Kontaktowanie:

Temat postu: regulacja głośności przód / tył

Postautor: luiskon » ndz 01 mar 2009, 23:35

a powiec mi czy podwzmacniacz jest regulowany cyfrowo czy zwykł przez potencjometr . Może bedziesz musiał drugi podwzmacniacz zrobić na tylnie głośniki i chyba tak będziesz musiał zrobić :) apokasz pozatym swuj schemat podwzmacniacz i wzmacniacz w tedy bede musiał pomysleć bardziej bo ja także budowałem sobie wzmacniacz i moze pomoge:)


Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości

cron