Głośniki pod akumolator

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
malin92
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: czw 22 kwie 2010, 13:51

Głośniki pod akumolator

Postautor: malin92 » czw 22 kwie 2010, 14:12

witam szukałem o tym trochę ale nie mogłem znaleźć więc piszę tutaj:
mam akumulator samochodowy 12v i mam również głośniki:
[a)para głośników 4ohm, 2W b)para głośników max 50 watt c) para głośników Max. 180 Watts 4ohm, 20oz.]
i chciałbym stworzyć coś w rodzaju zestawu przenośnego (np na ognisko) lecz nie wiem za bardzo jak to zrobić o ile wogóle się da, tak żeby grało i żeby wszyscy słyszeli muzykę.
Wcześniej podłączałem pokolei głośniki kablami do minijacka a ten do mp3 i każdy głośnik grał tylko że bardzo cicho, a chodzi mi właśnie o wzmocnienie dźwięku akumulatorem.
z góry dziękuję za pomoc

rallus
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 133
Rejestracja: ndz 10 paź 2004, 19:52
Lokalizacja: Knurów

Postautor: rallus » czw 22 kwie 2010, 16:04

Akumulator nie służy do wzmacniania dźwięku tylko do zasilania.
Same głośnik choćby nie wiem jakiej wielkiej mocy były też nie wzmocnią ci dźwięku.
Ty potrzebujesz przenośnego wzmacniacza zasilanego akumulatorem.
Do mp-3 możesz kupić gotowe głośniki przenośne z wbudowanym wzmacniaczem które są zasilane bateryjnie. Ale ich moc chyba ciebie nie zadowoli.

malin92
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: czw 22 kwie 2010, 13:51

Postautor: malin92 » czw 22 kwie 2010, 22:12

a jeśli miałbym wzmacniacz, akumulator i głosniki ?

darek1231
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: ndz 28 wrz 2008, 19:06
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Postautor: darek1231 » wt 04 maja 2010, 18:11

No to wtedy podłączasz wzmacniacz do zasilania czyli do Twojego akumulatora, głośniki podłączasz do wzmacniacza, no a mp3 tez podłączasz też pod wzmacniacz. Tylko pod odpowiednie miejsca musisz podłączyć.

PS. bez wzmacniacza nigdy nie uzyskasz większej głośności.

mondeusz
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 8
Rejestracja: śr 14 lip 2010, 13:52
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Kontaktowanie:

Postautor: mondeusz » śr 21 lip 2010, 14:53

darek1231 pisze:No to wtedy podłączasz wzmacniacz do zasilania czyli do Twojego akumulatora, głośniki podłączasz do wzmacniacza, no a mp3 tez podłączasz też pod wzmacniacz. Tylko pod odpowiednie miejsca musisz podłączyć.

PS. bez wzmacniacza nigdy nie uzyskasz większej głośności.


Wszystko o.k tyle ze prądu nie starczy na długo. Zastosowanie sprzętu samochodowego jest fajne, jeśli pamiętamy iż car audio to nie to samo co home audio i ma inne poziomy wejściowe.No i ten pobór mocy. Myślę, iż lepszym rozwiązaniem jest metoda" Amerykańska" czyli wielki boombox zasilany 12V. Tak jak na ich teledyskach..... :P :shock:
Masz problem z car audio? Pomogę .


Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości

cron