pomysł na automatyczną brame garażu

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
allegro2103
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 08 maja 2012, 16:47

pomysł na automatyczną brame garażu

Postautor: allegro2103 » wt 08 maja 2012, 16:50

witam. kolega prosił mnie o to bym mu zrobił instalacje w garażu na 5 miejsc parkingowych. chodzi tu o to gdy nie ma samochodu w garażu brama garażowa ma być otwarta gdy samochód wjeżdża do środka brama automatycznie się zamyka i zapala się załóżmy czerwona dioda informująca o tym że garaż jest zajęty. przy czym od środka można ją odemknąć . myślałem tu o wykorzystaniu jakiejś czujki ruchu który po zakłóceniu i odczycie ruchu załącza silnik który steruje odmykaniem i zamykaniem bramy i zapala diodę tyle że dioda chyba będzie świeci dotąd kiedy będzie ruch w garażu ;/ jak to rozwiązać ??? macie może jakieś pomysły jestem nowy więc sory za prosty język. na czym to zbudować ??? schemat jakiś może być . z góry dzięki za pomoc

bocian
Administrator
Administrator
Posty: 3
Rejestracja: czw 01 gru 2011, 12:47

Re: pomysł na automatyczną brame garażu

Postautor: bocian » śr 23 maja 2012, 14:48

Pytanie czy kazdy garaz ma swoja brame?

Brama ma byc domyslnie otwarta caly czas a po wjechaniu pojazdu ma sie zamknac i wlaczyc czerwone swiatlo? Czy z garazu jest inne wyjscie czy dodatkowo po wjezdzie pojazdu kierowca musi miec czas na wyjscie przez wlasnie ta brame?

Napisz dokladniej schemat dzialania.

jarek08
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: śr 16 maja 2012, 19:01

Re: pomysł na automatyczną brame garażu

Postautor: jarek08 » śr 29 sie 2012, 22:52

Zrób to na jakimś sterowniku PLC. Na wjeździe do garażu daj dwie fotokomórki tak żeby można było odróżnić czy samochód wjeżdża do garażu czy go opuszcza. Do sterownika podłącz też diody- jeśli samochód wjeżdża, dioda się zapala informując że miejsce parkingowe jest zajęte. Ze sterownika byłyby też sterowane drzwi.
Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź www.electromatix.pl


Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 27 gości