Jak zrobić bloker napięcia?

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
Janusz100
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: ndz 23 cze 2013, 20:38

Jak zrobić bloker napięcia?

Postautor: Janusz100 » ndz 23 cze 2013, 20:56

Witam

Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Na wstępie powiem że jestem elektronik -amator i wiele potrafię zbudować ale pod warunkiem że rozumiem zasadę działania i mam schemat i właśnie z tym drugim mam obecnie problem.

Mam ogniwo litowo jonowe 3.7V, które chcę wykorzystać przy budowie latarki. Ładowarkę posiadam przeznaczoną do tego typu akumulatorków więc nie ma problemu z ładowaniem. Problem natomiast jest z wyładowywaniem się akumulatora. Jak wiadomo akumulatorki li-ion mają maksymalny próg rozładowania 3.2V i mój też tak ma. Niestety latarka o tym nie wie... Dlatego chciałbym otrzymać schemat który sprawi że jeśli napięcie akumulatora spadnie do 3.2V to układ odłączy akumulator. Najlepszym według mnie rozwiązaniem będzie coś z potencjometrem dzięki któremu dokładnie wyreguluje napięcie. Dodam tylko że latarka pobiera prąd ok 700mA. Słyszałem że takie coś można zrobić na komparatorze ale nie wiem jak i czy to dobry trop.

PS: Proszę nie odsyłać mnie do google i szukajki bo szukam bezskutecznie od kilku godzin, a jak widać po temacie chyba nawet nie bardzo wiem jak to nazwać.... a może nazwa jest poprawna?

rallus
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 133
Rejestracja: ndz 10 paź 2004, 19:52
Lokalizacja: Knurów

Re: Jak zrobić bloker napięcia?

Postautor: rallus » pn 24 cze 2013, 9:45

Trop masz dobry.
Schematów w sieci jest sporo. Wystarczy dobrze poszukać.
Szukaj pod hasłem: zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora.

Problemem będzie znaleźć układ który będzie pracował przy tak niskim napięciu zasilającym.


Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron