Pamięć 24C04 czym zaprogramować

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
wierzba123
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: czw 27 cze 2013, 7:36

Pamięć 24C04 czym zaprogramować

Postautor: wierzba123 » czw 27 cze 2013, 7:37

Witam. Chcę zaprogramować pamięć 24C04 w sterowniku auta. Znalazłem programator SP200S - USB podobno obsługuje tą pamięć. Mam pytanie czy da się to zrobić bez wylutowywania kości na jakieś przystawce?

lustful-rat
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 19:10

Re: Pamięć 24C04 czym zaprogramować

Postautor: lustful-rat » czw 27 cze 2013, 23:06

Ta pamięć jest obsługiwana przez wiele różnych programatorów, nie musisz szukać jakiegoś kosmicznego, wystarczy nawet taki, który składa się z kilku rezystorów i podłączasz to bezpośrednio do portu równoległego (jeśli masz dostęp do starszego peceta). Niestety ale musisz tą pamięć wylutować, jak coś będzie do niej podłączone to na 99% nie zaprogramujesz.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Re: Pamięć 24C04 czym zaprogramować

Postautor: PI » pt 28 cze 2013, 0:53

Witam; uzupełniając informację Kolegi - albo prosty kit z AVT (wraz z niezbedna do obsługi aplikacją) lub polecam www.lancos.com, gdzie mozna znaleźć schematy bardzo prostych programatorów i pobrać aplikacje do ich obsługi. Używałem własnie do pamieci typu24Cxx
i jednego i drugiego i działaja bez zarzutu. Oczywiście do zaprogramowania trzeba mieć "wsad".
PI


Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 36 gości