Scott i-wxh 85 - Brak zasilania, tylko ozdobne podświetleni

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
Clarus
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pt 12 lip 2013, 20:55

Scott i-wxh 85 - Brak zasilania, tylko ozdobne podświetleni

Postautor: Clarus » pt 12 lip 2013, 20:59

Dziś trafiło do mnie wyżej wymienione radio, informacja jaką dostałem od ojca to tyle że nie działa-_- Po podłączeniu do prądu, zapaliło się podświetlenie, tj. dwa niebieskie słupki ozdobne które świecą na niebiesko. Po wstępnych oględzinach wydaję mi się że transformator może być uszkodzony. Na uzwojeniu pierwotnym jest 50 Ohm na wtórnym 1.2 - 1.5 Ohm pomiary mogą być bardzo błędne bo mam multimetr za 30 zł z bazaru. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Re: Scott i-wxh 85 - Brak zasilania, tylko ozdobne podświetl

Postautor: PI » ndz 14 lip 2013, 0:21

Witam; z dużym bólem właczam się do sprawy; pomiar rezystancji trafa jest KOMPLETNIE nie miarodajny; diagnostyka nie może iść w tym kierunku. Podstawową sprawą jest jest zdobycie schematu urzadzenia i systematyczny pomiar napięć na tej podstawie. Czytałem tez posty na konkurencyjnym (??) portalu na ten sam temat. Ostatecznie - tani miernik - oczywiście sprawny - jest we wstepnej diagnozie tak samo dobry, jak kazdy inny, pod warunkiem, że dokładnie wie się, jak go używać i jakie wnioski wyciągać z pomiarów. Z tego, co czytałem i tu,
i na Elektrodzie, mam raczej jeden wniosek - może dajmy se siana z tym sprzetem....
....nie ukrywam, ze podobnie smutne wnioski wyciągam z kilku poprzednich postów dotyczących
sprzetu..... z litości dla ich autorów, nie wskażę, dlaczego tak je oceniam....jest kiepsko...
Per saldo - za serwis sprzetu powinni się brac jednak ludzie, którzy mają pewną podstawową wiedzę w zakresie elektro, jakieś doświadczenie, praktykę, znajomość układów, typowych rozwiązań, podstaw diagnostyki, ..
Ten tekst nie jest przeciwko jednej osobie, która ma problem; jest wezwaniem, aby podnieśc swoje kwalifikacje; i to dotyczy wielu innych "poszukiwaczy" łatwych rozwiązań, które w istocie wcale nie są łątwe.
Nie zrażajcie się - uczcie się, pytajcie o sprawy podstawowe, pomożemy...
PI


Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron