Platforma pod robota

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
patryk0493
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 10:50

Platforma pod robota

Postautor: patryk0493 » pt 03 sty 2014, 10:53

Witam,

mój pierwszy post zatem się przywitam.

Mam zamiar zbudować, a raczej złożyć swojego pierwszego robota.

Szukam gotowej, składającej się na podwozie robota uniwersalnego do celów edukacyjnych z platformą ATmega/Arduino lub skompletowaniem takowego zestawu. Do tego Arduino Motor Shield oraz kpl. 6 akumulatorków Ni-MH z uwagi na koszty.

Szukałem czegoś co pozwoli mi zająć się częścią elektroniczną/programistyczną zestawu, a nie w szczególności budową konstrukcji, a to dlatego, że nie mam na tyle czasu na majsterkowanie i możliwości technicznych.


Buszowałem trochę w sieci, doszedłem do dwóch opcji:
1. Skompletowanie zestawu z części np:
- podstawa i podpora np: klik
- 2 silniki mocro Pololu 30:1/50:1 + mocowania klik
- koła klik
2. Kupno gotowej platformy
np: - Klik
- klik
- klik
- miniaturowa klik

Te podwozia/elementy pokazuję tylko demonstracyjnie, to co znalazłem w ramach mojego rozpoznania. Może są lepsze rozwiązania. Zasadnicza różnica jest takowa, że gotowe platformy są czterokołowe lub gąsienicowe, zaś do złożenia dwukołowa. Martwi mnie to, że po złożeniu dwukołowca nie będę mógł testować w terenie ani nawet na łóżku, za to będę mógł go swobodnie modyfikować, przełożyć elementy do kolejnej konstrukcji. Gotowe platformy są łatwe w użytku i lepsze w terenie, lecz jednorazowego użytku. Najlepsza wg mnie byłaby gąsienicowa konstrukcja z elementów, lecz boję się kupić coś co na pierwszy rzut oka wygląda strasznie plastikowo. Do tego aspekt finansowy - szukam czegoś co zamknie się w kwocie ok. 350zł.

Drugie pytanie do gdzie się zaopatrywać w części, elementy?

Czekam na porady z Waszej strony , pozdrawiam!!!

Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron