Stroik gitarowy - wstępne założenia i działanie

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
Aga__
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: czw 15 paź 2015, 21:43

Stroik gitarowy - wstępne założenia i działanie

Postautor: Aga__ » czw 15 paź 2015, 21:46

Witam

Chciałabym zrobić stroik gitarowy (projekt na studia). Będzie to mój pierwszy projekt, dlatego prosiłabym o jakieś rady, może ktoś akurat zajmował się tym tematem :)

Póki co założenia mam takie:
- urządzenie zasilane będzie baterią, włączane/wyłączane przyciskiem
- dźwięk rejestrowany będzie przez mikrofon elektretowy, następnie sygnał będzie wzmacniany i przekazywany do mikrokontrolera
- nazwa dźwięku wyświetlana będzie na 3 wyświetlaczach 7-segmentowych, na środkowym litera, na bocznych b lub #
- będą 3 diody led, 2 czerwone i 1 zielona, które będą pokazywać czy dźwięk jest poprawny, za niski lub za wysoki

I moje pytania:

1. Jakie mikrokonrolery nadają się do takich zadań (wstępnie myślałam o atmega)?
2. Czytałam, że częstotliwość danego dźwięku powinna być porównywana z częstotliwością wzorcową z kwarcu... Mógłby mi ktoś dokładniej wyjaśnić o co chodzi, lub o czym powinnam poczytać? Nie mówię o tym, jakie częstotliwości powinny mieć dźwięki strun, tylko jeśli mam kwarc na przykład 12MHz, to co z tym dalej zrobić?
3. Czy powinnam użyć jeszcze jakichś elementów, o których nie wspomniałam wyżej?

Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron