IRFH3707PbF Jak sprawdzić czy sprawny

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
Gerald50
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 29 gru 2015, 20:56

IRFH3707PbF Jak sprawdzić czy sprawny

Postautor: Gerald50 » wt 29 gru 2015, 21:01

Witam, Zaczęła się moja przygoda z mosfetami :P Potrzebuję sprawdzić czy jest sprawny, ale niestety ciężko znaleźć mi jakikolwiek tutorial :/ Chodzi tutaj o ten : http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/irfh3707pbf.pdf

Proszę o pomoc i wytłumaczenie po kolei jakie czynności zrobić, Posiadam Miernik więc z tym nie ma problemu ;) Pozdrawiam

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Re: IRFH3707PbF Jak sprawdzić czy sprawny

Postautor: PI » czw 31 gru 2015, 20:27

Witam; czy to jakas ściema??? przecież na stronie IR jest komplet danych. Mówiąc krótko w ostatnim dniu roku - jeżeli pomiedzy bramkę i źródło chociaż na chwile przyłaczy się napiecie ok. 5V (+ na bramkę) to miernik (om-meter) pokaże pomiedzy źródłem i drenem (ujściem)....ufffff jakąś rerzystancję.....Mówimy na razie o MOSFET z kanałem "n", które są najpopularniejsze. Jednak, mimo wszystko.......mosfety juz dawno przestały byc "bajką o żelaznym wilku"....Powodzenia.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Re: IRFH3707PbF Jak sprawdzić czy sprawny

Postautor: PI » czw 31 gru 2015, 20:33

btw... jeżeli bramka nie jest zasilana i nie zawiera wczesniej zaimplementowanego ładunku, to rezystancja pomiędzy źródłem i drenem jest praktycznie nieskończnie wielka.... :D ...no włąśnie - bramka mosfeta ma sporą pojemność elektryczną i może utrzymywać ładunek (jakoś tam załądowany???) bardzo długo...
PI


Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron