Kontrola głośności dla kilku kanałów z wyjściem dla kilku głośników jednocześnie.

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
Kichaa
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: czw 21 kwie 2016, 0:46

Kontrola głośności dla kilku kanałów z wyjściem dla kilku głośników jednocześnie.

Postautor: Kichaa » czw 21 kwie 2016, 1:14

Witam
Posiadam trzy zestawy głośnikowe: Logitech X-230, 2 głośniki podłączone do wzmacniacza Technics SU-810, głośniki w telewizorze. Wszystkie te zestawy mają własne sterowania głośnością (no w telewizorze to przy pomocy pilota lub panelu w telewizorze). Wszystko to jest podłączone do komputera oraz dekodera TV i głośność jest kontrolowana bezpośrednio z tych urządzeń, głośniki nie są w ogóle ruszane.

Nie zawsze mam pod ręką pilot od dekodera lub nie zawsze mogę zmniejszyć głośność w PC. W związku z tym chce skonstruować urządzenie, do którego podłącze wszystkie głośniki (jackami) oraz wszystkie źródła dźwięku (analogowe, stereo) i za pomocą tego urządzenia będę mógł regulować głośność każdego podłączonego źródła dźwięku oddzielnie.

Najprostszym rozwiązaniem dla laika jakim jestem było użycie potencjometrów stereo. Próbowałem znaleźć czy będę potrzebował do tego jakieś konkretne potencjometry, ale przeczytałem, że zastosowanie potencjometru może uszkodzić wzmacniacz. W związku z tym nie wiem czego mam użyć w tej konstrukcji, by móc kontrolować głośność dźwięku na linii: źródło dźwięku --> wzmacniacz/zestaw 2.1/głośniki w TV. Wszystko to leci analogowo i jest podłączane przez chinche/jacki.

Dodaje też schemat obrazujący co chce osiągnąć.
http://i.imgur.com/VRnHZp1.jpg

Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron