Problem z PC i Gniazdkiem :/

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
Nowyyy13
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: pn 02 sty 2017, 21:56

Problem z PC i Gniazdkiem :/

Postautor: Nowyyy13 » pn 02 sty 2017, 22:26

Cześć od razu widać ze jestem tu Nowyyy13 :D. Mam problem przeszukałem chyba cały Google ale nadal nie ujrzałem dobrej odpowiedzi :(.
Mój problem polega na tym ze gdy podłącze PC do mojego gniazdka działa normalnie, ale jak podłącze u kolegi nie działa. Ja pracuje na gniazdku bez uuziemienia z podłączona listwa z uuziemieniem. U mojego kolegi są tylko gniazdka z uziemieniem wiec myślę że to tego czegoś wina. Zasilacz FORTRON 450W jak będzie trzeba dać pełną specyfikacje piszcie. Przepraszam za to ze może to być zły dział.
Pozdrawiam

cyklon0
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 84
Rejestracja: ndz 31 sie 2014, 8:26

Re: Problem z PC i Gniazdkiem :/

Postautor: cyklon0 » wt 03 sty 2017, 12:21

Zasilacze komputerowe ale też i inne urządzenia elektroniczne mają uziemienie podłączone do swojej obudowy. Chodzi o to aby w razie odlutowania się jakiegoś przewodu np, zasilającego na płytce i styknięciu się go właśnie z obudową doszło do przepalenia bezpiecznika lub jego zadziałania bez uszkadzania instalacji domowej czy samego urządzenia. Być może podczas pracy bez uziemienia nie ma zamknięcia obwodu w razie jakiejś nieprawidłowości. A czy inne urządzenia na gniazdkach u kolegi działają prawidłowo?

Nowyyy13
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: pn 02 sty 2017, 21:56

Re: Problem z PC i Gniazdkiem :/

Postautor: Nowyyy13 » wt 03 sty 2017, 15:22

Tak, wszystko działa nawet jego PC. Dziękuję za odpowiedź :)

cyklon0
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 84
Rejestracja: ndz 31 sie 2014, 8:26

Re: Problem z PC i Gniazdkiem :/

Postautor: cyklon0 » wt 03 sty 2017, 17:40

Jest to jakaś nowa listwa? Być może sama listwa ma inaczej rozbudowany układ i posiada wbudowane zabezpieczenia przed przepięciem. Może warto sprawdzić, czy u kolegi występuje podobny problem ale też przy listwie. Jeśli znasz się na mierniku elektronicznym można sprawdzić napięcie w sieci czy jest 230V. Być może tu też jest problem.

Nowyyy13
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: pn 02 sty 2017, 21:56

Re: Problem z PC i Gniazdkiem :/

Postautor: Nowyyy13 » wt 03 sty 2017, 19:46

Nie, nie jest nowa ma z 2 lata. Kupiłem ją w Biedronce :D Zdj w załączniku :)

Nowyyy13
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: pn 02 sty 2017, 21:56

Re: Problem z PC i Gniazdkiem :/

Postautor: Nowyyy13 » wt 03 sty 2017, 19:48

Może dodam jeszcze ze jak nie działa i szukam jakiegoś gniazdka w tym przypadku w listwie to już na każdym działa :/

cyklon0
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 84
Rejestracja: ndz 31 sie 2014, 8:26

Re: Problem z PC i Gniazdkiem :/

Postautor: cyklon0 » czw 05 sty 2017, 12:00

Jeżeli są takie objawy to najbardziej prawdopodobne jest przerwanie przewodu zasilającego i kiedy poruszasz nim to raz łączy a raz nie pewnie gdzieś w pobliżu samej listwy się naderwał. Możesz nie zobaczyć bo to pod izolacją się naderwał. Możliwe takżem, że styki w samej listwie nie łącza, kabelek mógł się poluzować lub zimny lut. Kiedy nie ma odbiornika podłączonego do gniazdka to nie ma w nim napięcia i nie przepływa prąd ale pod wpływem obciążenia czyli włączenia komputera gwałtowny pobór mocy powoduje załączenie (coś na zasadzie łuku elektrycznego) i następuje przeskok elektronów i łączy. Ja tak mam w gniazdku.

Nowyyy13
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: pn 02 sty 2017, 21:56

Re: Problem z PC i Gniazdkiem :/

Postautor: Nowyyy13 » czw 05 sty 2017, 16:06

No nie wiem nie wydaje mi się żeby był naderwany kabel gdyż nawet jak poruszam kablem komputer cały czas działa :/ Bardzo dziwny jest ten problem :D

cyklon0
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 84
Rejestracja: ndz 31 sie 2014, 8:26

Re: Problem z PC i Gniazdkiem :/

Postautor: cyklon0 » czw 05 sty 2017, 17:26

A u kolegi podłączasz komputer też za pośrednictwem listwy czy normalnie ze ściany?

Nowyyy13
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: pn 02 sty 2017, 21:56

Re: Problem z PC i Gniazdkiem :/

Postautor: Nowyyy13 » czw 05 sty 2017, 20:20

Próbowałem przez listwę i przez ścianę cały dom obchodziłem i jakieś 15 gniazdek nic nie działało nawet wiatraki nie zaczęły działać :(


Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron