Podwajacz mocy avt jak podlaczyć

Początek przygody z elektroniką. Teoria, sprawozdania, proste projekty.
elosqq
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 21 lut 2017, 15:21

Podwajacz mocy avt jak podlaczyć

Postautor: elosqq » wt 21 lut 2017, 15:39

Witam jestem tu nowy. Mam problem mianowicie kupiłem sobie taki oto podwajacz mocy potrzebny mi do starego wzmacniacza jaki posiadam unitra ws 303 2x25w i wpadłem na pomysł zwiększenia jego mocy tak żebym miał 50w razem do dużej kolumny. Złożyłem zestaw z pomocą kolegi który jako tako zna się na elektronice ale obydwaj nie wiemy czy do styków A i O1 podpina się jeden sygnał z np telefonu że plus i minus czy dwa plusy z obydwu bo w instrukcji nie ma nic na ten temat. Jest tylko ze B1 B2 wychodzi na wejście wzmacniacza ale czy juz dwa sygnaly czy jeden tez nie wiem a P+ i O- to zasilanie z bateri 9v. Prosze o pomoc i dzieki.

sp9ttz
Piszący użytkownik 3
Piszący użytkownik 3
Posty: 66
Rejestracja: pt 24 sty 2014, 1:40
Lokalizacja: Bytom

Re: Podwajacz mocy avt jak podlaczyć

Postautor: sp9ttz » śr 22 lut 2017, 21:46

Witam.
Styk A jest wejściem jednego sygnału monofonicznego. Styk O1 jest masą tego sygnału.
Jeżeli źródło sygnału jest typu wyjście słuchawkowe stereo to można połączyć oba kanały np. przez rezystory 1kΩ razem do wejścia A.
Przy okazji informacja której nie ma w opisie tego układu. Kolumna włączana do wzmacniacza w mostku musi mieć dwa razy większą impedancję.
WS-303 ma wyjście 2×8Ω więc potrzebujesz głośnik min. 16Ω. Mniejsza impedancja powoduje przeciążenie.


Wróć do „Początkujący”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron