Żarówki czy Diody

Luźne tematy powiązane z pracą i pasją elektronika
megapotega
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Kontaktowanie:

Żarówki czy Diody

Postautor: megapotega » wt 17 paź 2006, 19:05

Co będzie lepiej zastosować w układzie instalacji świetlnej w rowerze: zwykłe żarówki czy diody led? Jakie byłyby ewentualne koszty takiej instalacji? Dzięki wszelką pomoc

szymon
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Kontaktowanie:

Postautor: szymon » wt 17 paź 2006, 20:51

Jezeli chodzi o LEDY to koszt takich kilku led ktore beda mialy odpowiednia intensywnosc swiatla to koszt kilku lub kilkunastu zlotych za sztuke , ale za to zuzecie energi oraz zywotnosc ledy to ponad 100 tys godzin. Natomiast oswietlenie standardowe (zarowka + ogniwo) to niewieli koszt , ale szybkie zuzywanie sie baterii a takze zuzywanie zarowki. Decyzja nalezy do ciebie

Paweł W.
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2

LED-y, a żarowki

Postautor: Paweł W. » śr 18 paź 2006, 20:13

Witam.

Możesz śmiało pomyśleć o diodach świecących. Nie warto samemu budować latarki, tylko trzeba kupić gotową - będzie taniej i lepiej. Gotowe latareczki typowe dla rowerów można kupić w sklepach po 4 złote lub w innych tego typu poniżej 10 złotych na przód z białymi LED i tylne za 4-7 zł. z czerwonymi. Możesz ewentualnie popatrzeć na Allegro, też widziałem
ciekawe eksponaty za przyzwoitą cenę. Sa również profesjonalne rozwiązania odpowiednio droższe. W mojej okolicy widzę sporo rowerów oświetlonych lampami diodowymi. Ekonomicznie przeliczając po dłuższym czasie użytkowania diody znacznie taniej cie wyniosą niż tradycyjne żarówki.
Paweł

Paweł W.
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2

Postautor: Paweł W. » śr 18 paź 2006, 20:24

Witam Ponownie.

Zobacz ten link:

http://www.allegro.pl/item133578048_lam ... tarka.html

Pozdrawiam.
Paweł

mielinski
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Kontaktowanie:

Postautor: mielinski » ndz 29 paź 2006, 18:34

Witam

Jestem kolarzem z zamilowania i moge wtracic male co nieco w tym temacie. Kupowanie lampek takich jak ta na Allegro totalnie mija sie z celem - jasnosc swiatla bliska brelokowi do kluczy :)... Ogolnie rzecz biorac trzeba sie zastanowic ile czasu bedziemy jezdzic w warunkach nocnych. Jesli niewiele, to z powodzeniem wystarczy zwykla lampka z zarowka za 25PLN w zestawie z diodowa lampka tylnia. Wszystko na akku i wychodzi bardzo tanio. Ja wiem, ze zdazaja mi sie dlugie i czeste wycieczki nocne, stosunkowo czesto w deszczu, wiec mam lampke przednia Author (do kompletu z rowerem :), firma dowolna - Cateye mile widziany) z 2 LED Ultrabright (daja swiatla conajmniej 5 razy tyle co takie tanie tandety) i zarowka ksenonowa z regulacja jasnosci. Bardzo to praktyczne - mozna dobrac jasnosc do warunkow. Z tylu tez Author, taki jak zwykla, tania lampka, tylko ze nieco lepsze i trwalsze mocowanie. Obie sa wodoszczelne. Caly komplet kosztowal mnie ok 80PLN, wiec czy warto skladac?...

Pozdrawiam
Radmor 5102-TE i Altus 110 - rozpływam się w tym przecudnym dźwięku :D:D:D

Paweł W.
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2

Postautor: Paweł W. » pn 30 paź 2006, 15:49

Witam.

Jeżeli chodzi o profesjonalne rozwiązania opinia jest słuszna.
Tańsze wyroby też można akceptować, niektóre urządzenia są
całkiem fajne i niewiele ustepują tym bardziej profesjonalnym.
Oczywiście trzeba się rozeznać albo zasięgnć opinii środowiska.

Pozdrawiam.
Paweł

Ira G.nab
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1

Zarowki czy Diody

Postautor: Ira G.nab » wt 09 maja 2017, 3:13

nie wiem, jak inni, ale ja osobiscie nie oslabiam - jesli jakis dobry serial idzie w TV na dostepnym mi kanale TVP 1, 2, TVN Polsat o dostepnej dla mnie porze tzn miedzy 19 a 22ga , grrrr - to ogladam. a ze, jak latwo sie domyslic, cos takiego zdarza sie raz na sto lat - korzystam z alternatywnych zrodel.
natomiast bedac w miare na bierzaco z nowosciami, polecam je innym, takze tym, ktorzy maja AXN, czy inne kanaly - wiec raczej propaguje niz ograniczam ogladanie, pomimo ubogich srodkow, jakimi dysponuje ...
Załączniki
250.gif
(2.97 KiB) Nie pobierany

Karollinnex
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Kontaktowanie:

Re: Żarówki czy Diody

Postautor: Karollinnex » wt 08 sie 2017, 13:28

Zdecydowanie Ledy to najlepsza opcja w oświetleniu roweru.

olek-fryc
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1

Re: Żarówki czy Diody

Postautor: olek-fryc » śr 30 sie 2017, 8:21

Ja również polecam ledy zamiast zwykłych żarówek, mimo iż nie jestem zapalonym kolarzem to często jeżdżę rowerem. Oświetlenie ledowe jest dużo lepsze niż tradycyjne.

Wróć do „Inne dyskusje”