Taka mała, stara ciekawostka

Luźne tematy powiązane z pracą i pasją elektronika
gadzet21
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 88
Rejestracja: pn 06 sty 2003, 22:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Taka mała, stara ciekawostka

Postautor: gadzet21 » czw 09 sty 2003, 17:42

Dla spragnionych wiedzy i ciekawostek ze świata: :))

Znany niemiecki producent półprzewodników, firma Infineon Technologies,
zaprezentował prototypy swoich nowych produktów. Wśród nowości znalazły się m.in. chipy, które mogą być montowane np. w tkaninach - np. ubraniach.

Oprócz nich zaprezentowano również specjalne włókna, które mogą posłużyć do łączenia umieszczonych w różnych częściach garderoby chipów w jedno urządzenie. Dzięki temu już niedługo na rynek mogą trafić np. kurtki z wbudowanym odtwarzaczem MP3.

Przedstawiciele Infineona widzą jednak dla swoich nowych produktów znacznie poważniejsze zastosowania (choć nie wykluczają przy tym tych bardziej "rozrywkowych"). Ich zdaniem, ubrania z wbudowaną elektroniką świetnie mogą sprawdzić się we współczesnej medycynie, komunikacji oraz w wojsku.

Ps. Nie wiem czy trafiłem w odpowiedni dział, bo pasował jeszcze jeden, ale....trudno się mówi:)
Ps. Chociaż jest to dość stare, ale może niektórym wyciekło z pod palców

mateusz120986
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: czw 26 maja 2005, 16:27
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: mateusz120986 » czw 26 maja 2005, 16:59

fajna sprawa tylko co z mozliwoscia zgninania takiego chipa ?? przeciez ubrania sie nosi anie wiesa w szafie tylko wiec taki uklad byl by narazony na roznego rodzaju zgniecenia zlamania .. zalanie przy praniu itp?? ja sobie tego nie wyobrazam chyba ze bedzie zamiast kieszeni w koszuli zainstalowana czarna skrzynka ktora na pewno nie bedzie zwracala niczyjej uwagi...

jest tez droga sprawa .. co z cena przeciez nikt nie wyjdzie na miasto z marynarka warta kilka tysieci bo zamiast koma ukradna mu ubranie :P


Wróć do „Inne dyskusje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron